У Кропивницькому відбулася благодійна акція на підтримку полонених захисників Маріуполя

У Кропивницькому відбулася благодійна акція на підтримку полонених захисників Маріуполя


6 серпня на центральній площі Кропивницького відбулася акція на підтримку військових, які  потрапили до російського полону під час захисту Маріуполя, пише Успіх in UA.

 На час акції на площі встановити благодійні бокси – зібрані кошти передадуть на підтримку Сил Оборони.

Рідні військових розгорнули фотовиставку “Вони досі у полоні”.

“У нас є чати і групи в соцмережах, де ми, рідні військовополонених, спілкуємося між собою, підтримуємо одне одного. Ось так і виникла ідея зробити таку акцію – багато хто долучився, людей 50 тут”, – розповіла дружина Олена Руда. Її чоловік, Ігор Рудий, утримується у полоні вже більше як рік.

У межах акції, окрім фотовиставки, також відбувся автопробіг центром міста. До заходу долучилися волонтери громадської організації Krop:hub, а на площі Героїв Майдану встановили благодійні скриньки для збору коштів.

“Ми хочемо нагадати про тих, хто досі перебуває в полоні – їм там дуже складно. Тут рідні військових з різних частин, тому при зборі коштів ми не виділяємо якусь одну бригаду. Всі кошти передамо волонтерам “КропХабу”, які допомагають ЗСУ”, – додала Олена Руда.

Під час акції публічно зачитали звернення мами військовополоненого Вадима Токаря Наталі Токарь:

“Більшість полонених досі не підтверджені стороною країни-агресора. Ми, матері, віримо, що українська сторона робить все можливе для звільнення наших рідних. Але як кожна матір ми хочемо, щоб наші діти не були забуті й покинуті. Ми в жодному разі не хочемо нашкодити своїми діями, але ми розуміємо, що час грає не на нашу користь. Ми хочемо привернути увагу всіх до цієї ситуації”, – йдеться у зверненні.

Долучилися до акції й рідні Дмитра з позивним “Шамрай” з Кіровоградщини, який захищав Маріуполь і був захоплений в полон 12 квітня 2022 року: його мама, дві тітки, дядько.

“Я побачила відео про взяття в полон українських солдатів на заводі Ілліча в Маріуполі, і Діма був серед них. Проте російська сторона досі не підтверджує, що він у полоні”, – розповіла мама військовополоненого Оксана.

Згодом один зі звільнених з полону українських військових передав, що чув позивний “Шамрай” у Донецькому СІЗО восени 2022 року. З того часу звісток про Дмитра поки що немає.

Тримає плакат із зображенням свого сина Андрія та його побратимів з 36-ої бригади морської піхоти Світлана Петрова. Андрій з позивним “Рапатий” служить у Збройних Силах з 2012 року, у 2014 році служив у Севастополі, коли росіяни його окупували – він не зрадив присязі та не перейшов на бік ворога, а повернувся на материкову частину України, і продовжив службу вже в Одесі, повідомляє gre4ka.info.

Читайте також: Фільм “20 днів у Маріуполі” покажуть в українських кінотеатрах

Він потрапив у російський полон 12 квітня 2022 року на заводі Ілліча під час оборони Маріуполя.

“Від звільнених з полону ми знаємо, де його утримували станом на лютий 2023 року, проте зараз його може вже перевезли кудись. У травні російська сторона підтвердила, що Андрій у полоні. далі ми поки нічого не знаємо. Ми дуже хочемо повернути додому нашого хлопчика, всіх наших”, – поділилася пані Світлана.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *