Після консультацій з Генеральним Штабом ЗСУ, після випробувань, Міноборони уклало вже 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА. У 2023 році з державного бюджету готові витратити на придбання дронів 20 млрд грн, пише Успіх in UA.
Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
За його словами, наразі до Міноборони було надіслано 75 заявок від вітчизняних виробників безпілотників.
“Незалежність ВПК – це один із факторів обороноздатності країни. Нам не можна відставати від світу. А це означає — розвиток передових розробок, безпілотних технологій, АСУ, тощо. І ми дійсно просунулися в цьому напрямку. Українці напрочуд талановиті і кожен намагається допомогти війську всім, чим може. В тому числі і цікавими технічними розробками. Сучасні креативні рішення сьогодні народжуються навіть в гаражах. Власне, багато яких «бізнес-гігантів» починали все з гаража: Джобс і Возняк, Пейдж і Брін, Гейтс та Ален тощо. Наразі одним із ключових напрямків Міноборони є розвиток і підтримка Українського ринку БПЛА. Після низки зустрічей, перемовин, сперечань восени 2022 ми досягли радикального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії”, – зауважує Олексій Резніков.
Читайте також: В Україні формують перші у світі ударні роти дронів
Він акцентував увагу на тому, що на сьогодні Україна має потребу в БПЛА широкого спектру застосування.
“Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектру застосування — повітря-земля-вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку б/к, евакуацію поранених тощо. Спільні наради представників Міноборони, Генштабу ЗСУ, вітчизняних розробників та виробників БПЛА продовжуються. На останній — визначили низку завдань та кроків щодо вдосконалення регуляторних процедур. Ці пропозиції вже сьогодні — 30 січня, будуть обговорені на засіданні Координаційного штабу з питань розвитку виробництва розвідувальних та ударних дронів вітчизняних виробників”, – додає міністр.
Залишити відповідь