20-річний студент із України розробляє унікальний колінний протез для поранених військових

20-річний студент із України розробляє унікальний колінний протез для поранених військових

20-річний студент Олексій Моргун розробляє унікальний колінний протез, завдяки якому тисячі поранених захисників знову зможуть ходити та навіть бігати, пише Успіх in UA.

Разом з іншими майбутніми інженерами та викладачами КПІ ім. Сікорського він працює над вітчизняним ендопротезом. В ідею повірили у Міністерстві освіти та науки й надали грант на розробку. Наразі в Україні ніхто не виготовляє ревізійних протезів, які вживлюють у кістку і тримають її. Втім, у команди КПІ є мета — розробити технологію виробництва таких протезів. Вже відомо, що їх виготовлятимуть із титану та, зокрема, за допомогою 3D-друку.

“Є дуже багато військових, у яких пошкоджені кінцівки саме уламками. У них вибиті частини кісток, і їм треба саме ревізійне протезування. Оцей штир, який забивається в кістку, і протез тримається саме завдяки цьому штирю. Ревізійні протези західних зразків потребують удосконалення. Зараз хірурги бачать, що ці проблеми є. І з ними треба щось робити. Хірурги ці дані визначають, розміри кісток, вони це передають нам, а ми ці параметри просто забиваємо в умовну програму. І ця програма вже підлаштовує модель цього протезу під той, що потрібний саме цьому пацієнту”, – говорить Олексій Моргун.

Новий протез має з’явитися протягом наступних трьох років. Він буде значно дешевший за іноземні аналоги. Розробники шукають в Україні виробника, який зможе масово виготовляти їхній винахід, повідомляє ШоТам у Facebook.

Читайте також: Український ветеран із протезами ніг пробіг один із найпрестижніших марафонів світу

До речі, співпраця інженерів КПІ та хірургів почались ще в 90-і. Зокрема, київські політехи модернізували апарат фіксації кістки при вогнепальних і травматичних переломах. Тепер його використовують в Інституті травматології та ортопедії і в Українській військово-медичній академії.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *