Патронатна сім’я з Рівненщини прихистила 17 дітей, які потрапили у складні життєві обставини

Патронатна сім’я з Рівненщини прихистила 17 дітей, які потрапили у складні життєві обставини


Патронатна сім’я на Рівненщині прихистила 17 дітей, які потрапили у складні життєві обставини, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Рівненської обласної державної адміністрації у Facebook.

Сім’я Сєркових займається патронатним вихованням дітей з 2020 року.

Пані Вікторія за фахом економістка, а її чоловік Олексій – учитель. Рішення стати патронатними вихователями родина прийняла після переїзду з обласного центру до Тучина, що у Гощанській громаді.

«Маємо своїх трьох рідних дітей. Перед тим запитували у них, чи підтримують наше рішення – прийняти в сім’ю ще дітей, – каже пані Вікторія. – За майже чотири роки у нашій родині побувало 17 дітей. Нині у нас під патронатом четверо – усі з однієї сімʼї».

Перш ніж взяти першого вихованця, подружжя пройшло спеціальне навчання, розповідає фахівчиня соцслужби Гощанської селищної ради Інна Власюк. Щороку сімʼя проходить курси, таким чином підвищує рівень свого виховного потенціалу.

«Дітки у родину потрапляють різні, є дуже занедбані та важкими формами хвороб, – зазначає Інна Власюк. – Проте навіть за декілька місяців, що перебувають у сімʼї, надолужують як у здорові, так і у вихованні – навчаються, ходять на гуртки. До речі, у родини Сєркових є своя майстерня з виробництва глиняних виробів. Залучають діток. Після перебування у патронаті дітей або всиновлюють, або ж вони повертаються у свою родину».

Читайте також: В Україні зафіксували новий рекорд за тривалістю подружнього життя

Зараз це єдина сім’я у Гощанській громаді, яка має статус патронатної. Загалом на Рівненщині діє 8 патронатних сімей.

«Необхідність створення патронатних сімей завжди існує. Та кількість родин, які є на даний момент, не вирішує проблему, оскільки щороку в області сиротіє більше 200 дітей, батьків яких позбавляють батьківського піклування. Патронатні сім’ї мають стати альтернативою дитячим будинкам» – наголошує заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *