Мешканка Херсону створила унікальний генератор без лопатей WITERoK

Мешканка Херсону створила унікальний генератор без лопатей WITERoK


18-річна мешканка Херсону Ярослава Полікарпова створила перший генератор WITERoK, який легше перетворює вітер на енергію, бо використовує коливання, а не обертання, пише Успіх in UA.

За її словами, нова технологія може перекрити потреби України в електроенергії у разі ракетної атаки росіян по енергосистемі. 

Роботу над проєктом Ярослава почала ще до початку повномасштабної війни. Дівчина розповідає, що на створення своєї установки її наштовхнув успіх іншої учениці ліцею, яка винайшла генератор, що працює за принципом гіроскутера. Після цього ліцеїстка задумалася над тим, щоб створити такий пристрій, який зможе працювати не за принципом обертання, а за принципом коливання. Вона пояснює, що так набагато легше перетворювати вітрові потоки на електроенергію, повідомляє focus.ua.

За задумом вітрогенератор матиме різний масштаб і висоту залежно від тих вимог, які до нього висувають. Наразі Ярослава Полікарпова тестує модель, висотою два метри. Вона здатна виробити приблизно 2 кВт електрики. Новий винахід практично безшумний і не видає неприємного запаху. Також ця модель мобільна і її легко пересувати або переносити. Крім того, вона не травмує і не вбиває птахів, як це часто трапляється з вітрогенераторами, які мають лопаті.

Читайте також: У Житомирі школяр створив генератор, який перетворює дощ на електроенергію

Ярослава вже стала резиденткою Ukrainian Future і навіть отримала грант у розмірі 5 тисяч доларів. Завдяки цьому українка змогла зібрати робочий прототип пристрою.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *