В Угорщині створили Фундацію української книги

Україна представить стенд "Мамо, я бачу війну" на Болонському ярмарку дитячої книги


В Угорщині створили Фундацію української книги UNABOOK, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Українського інституту книги у Facebook.

Так, Фундація української книги в Угорщині ставить за мету продовження та примноження найкращих традицій друкованого українського слова за кордоном .

За повідомленням, серед пріоритетів UNABOOK – не тільки суто видавнича діяльність, промоція української книги, зокрема, інклюзивної літератури, розповсюдження книг та популяризація літератури, збереження та розвиток української мови, а ще й проведення українських культурно-мистецьких проєктів в Угорщині та світі, сприяння культурній дипломатії, налагодження культурного діалогу й обміну між країнами.

У Фундації розповіли, що українська громада Угорщини останніми роками активно відновлює кращі традиції книговидавничої діяльності. Нещодавно було видано низку унікальних україномовних видань, які взяли участь у книжкових фестивалях і отримали відзнаки.

Читайте також: У Грузії видали книжку віршів та поем Тараса Шевченка

Започатковано кілька Міжнародних авторських проєктів, конкурсів і програм. Зокрема, вдалося реалізувати такі проєкти, як Міжнародний літературний конкурс “Дитяча українська казка ХХІ століття”; Міжнародний онлайн проєкт “Жива історія: пам’ять про Чорнобиль”; заснована “Полиця української книги Брайлем” у Державній бібліотеці іноземних мов м. Будапешт (є приблизно 25-30 книг); в межах Міжнародного проєкту “Feel Europe українською” – вийшло друком декілька виданнь шрифтом Брайля; “Казковий дивосвіт”, збірка поезій Лесі Українки “За правду, браття, єднаймось щиро”, “Базиліка Святого Іштвана”, збірка у двох томах – вибрані твори Тараса Шевченка і угорського поета Шандора Петефі “Апостоли Свободи”.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *