В Італії розпочав роботу Національний павільйон України «Плетіння сіток»

В Італії розпочав роботу Національний павільйон України «Плетіння сіток»


В Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом «Плетіння сіток», пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час, я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього і існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас», – сказав Комісар національного павільйону, заступник Міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

В Італії розпочав роботу Національний павільйон України «Плетіння сіток»
Venice Biennale

Темою цьогорічної бієнале є «Іноземці скрізь». Український павільйон реалізує тему інакшості  через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Читайте також: У Києві встановили рекорд за розміром сплетеної маскувальної сітки

Водночас назва українського проєкту — «Плетіння сіток» — походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни. 

У Національному павільйоні наявні чотири проєкти: інсталяція «Робота» Олександра Бурлаки, фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція «Щирі вітання» Каті Бучацької та відео «Сomfort work» Андрія та Лії Достлєвих. 

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *