В Австралії створили мурал, виконаний в українському Самчиківському розписі

В Австралії створили мурал, виконаний в українському Самчиківському розписі

У столиці Тасманії, Хобарті з’явився перший в Південній півкулі мурал, виконаний в українському Самчиківському розписі, пише Успіх in UA.

Мурал Optimism створений художницею Анною Михальчук у липні цього року та прикрашає головну стіну у затишній кав’ярні Esteem Coffee.

Самчиківка – традиційний декоративний розпис, який походить із села Самчики (Хмельницька область), де він був вперше відкритий та досліджений. Малювання в цьому стилі дозволяє поєднувати багато кольорів та їх відтінків, а контраст уточнюється за допомогою чорного або насичених темних кольорів, надаючи єлементам малюнку виразності. 

“Основний концепт для створення муралу прийшов до мене дуже швидко, я відчула особливість цього місця, головні побажання замовника щодо кінцевого результату. Цікавий момент – перед початком роботи був затверджений монохромний скетч, потім замовник надав мені свободу у виборі кольорів. Вважаю, що саме це дозволило мені бути тотально щирою у передаванні емоцій під час створення муралу. Під час вибору кольорів я уявляла позитивні почуття, життєрадісність та віру у майбутнє. Так на темно-сірому фоні з’явилися активні кольори – оранжевий, зелений, жовтий та їх відтінки і поєднання. Згодом додала темні відтінки червоного для підкреслення контрасту. Секрет привабливості муралу також є те, що в його флористичному малюнку при детальному розгляді, люди можуть побачити тваринок, птахів і риб. Цей фантазійний пошук додає елемент несподіваності, відвідувачі стають активними діячами своєї уяви і емоції ті нерідко дивуються можливостям своєї фантазії. Ця особливість зображення прихованих тварин в мистецтві називається “анімалістичність”. Я помітила її в Самчиківському розписі та намагаюся досліджувати в усіх своїх картинах”, – говорить художниця самчиківського розпису Анна Михальчук.

На цьому муралі вже помічено більше 10 тварин, пташок і цей процес пошуку триває, даючи можливість людям у іншій частині світу дізнаватися більше про українське мистецтво.

Читайте також: В Ірпені створили найбільший у світі мурал, присвячений творчості Тараса Шевченка

Адреса, за якою можна знайти мурал в Хобарті: 286 Elizabeth street, North Hobart, Tasmania, Australia.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *