В Антарктиді українських вчених оточили горбаті кити та косатки

В Антарктиді українських вчених оточили горбаті кити та косатки


Під час одного з нещодавніх виходів в океан українські полярники мали неймовірну зустріч – їхній човен оточили представники двох різних видів китоподібних, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

«Одна група складалася з традиційних для цього району горбатих китів. В ній було до 8 дорослих тварин. Вони виглядали з води, ляскали плавцями, виявляли інші форми комунікації», – розповів біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.

Між горбанями плавала зграя косаток, зустріти яких біля берегів Антарктики – велика удача. Їх було до 7 особин. Вони швидко рухалися між повільнішими горбанями, також виглядали з води й навіть стрибали.

«Це були косатки типу В1, які живляться переважно ластоногими. Ймовірно, вони шукали, чи немає поруч з групою горбанів морських котиків, які зараз активно переміщуються і можуть плисти поруч з китами, неначе ховаючись серед них», – пояснив науковець.

Водночас варто відзначити, що морські котики не є типовою здобиччю цих косаток. Вони живляться здебільшого тюленями Ведделла, рідше – тюленями-крилеїдами чи морськими леопардами.

Коли ж косатки помітили човен з полярниками, то зацікавилися ним, почали плавати зовсім поруч і вивчати дивне «створіння». Але зрештою зрозуміли, що це не тюлень і їсти його не варто, й вирушили в своїх справах.

Під час цієї зустрічі вченим вдалося зробити світлини та відеозаписи китоподібних, за якими можна буде здійснити фотоідентифікацію тварин. Це один з напрямів комплексної програми досліджень морських ссавців на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».

Читайте також: Українським полярникам вдалося записати звуки рідкісних китів

Інформацію внесуть до міжнародної бази даних, що дозволить більше дізнатися про міграції та стан популяцій китоподібних. Особливо цінними є реєстрації косаток під час пізньої осені (в Антарктиці нині завершується осінь) та зими, оскільки більшість досліджень в цьому регіоні виконується в теплий період року.

Нагадуємо, що торік під час однієї зустрічі з косатками українським біологам вдалося вперше в історії українських антарктичних досліджень відібрати невеликі прижиттєві зразки шкіри та жиру цих тварин.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *