Український фільм “Я і Фелікс” отримав спеціальну нагороду на кінофестивалі в Італії

Український фільм "Я і Фелікс" отримав спеціальну нагороду на кінофестивалі в Італії


Українську стрічку “Я і Фелікс” режисерки Ірини Цілик відзначили спеціальною нагородою на 53-му Міжнародному кінофестивалі Giffoni в Італії, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці ДержКіно у Facebook.

Так, фільм виробництва кінопродакшену Fore Films (продюсери Володимир Яценко та Анна Яценко) отримав відзнаку The CGS Award (Social-cultural Cineclubs for Young People) — Percorsi Creativi 2023 в категорії “Generator +16”.

“Фільм переконливо зображує історію покинутості та водночас піклування, пов’язану з чітко визначеними та сформованими ролями чоловіків і жінок в Україні 1990-х років. Спільна пристрасть до класичної музики об’єднує життя головного героя, події якого оповідаються через часові еліпси, і життя Фелікса, колишнього солдата, який страждає на посттравматичний стресовий розлад… Гіркі сцени, у яких демонструється гра зі зброєю, повертають до світу втраченого дитинства, заплямованого війною та насильством, про що згадує назва фільму: “Rock. Paper. Grenade”, — саме так аргументували відзнаку члени журі.

Стрічки на фестивалі оцінюють приблизно 600 італійських підлітків.

“Наше кіно доволі глядацьке, і це приємно, що його оцінили глядачі ніжного віку”, — коментує відзнаку режисерка Ірина Цілик.

Фільм “Я і Фелікс” (міжнародна назва “Rock. Paper. Grenade”) розповідає про хлопця Тимофія, що росте у провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його сім’я — це вічно втомлена мама, переважно відсутній батько і бабуся, що має дивного бойфренда, на ім’я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найбільш розумна і харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.

Український фільм "Я і Фелікс" отримав спеціальну нагороду на кінофестивалі в Італії

“Я і Фелікс” — це тепла і зворушлива історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та передусім про стосунки дітей і надломлених непростими часами дорослих. Головні ролі у фільмі зіграли український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк.

Світова прем’єра стрічки, знятої за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха «Хто ти такий?», відбулась на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а національна — в межах українського конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.

Читайте також: На Закарпатті відбудеться гірський міжнародний кінофестиваль

Міжнародний кінофестиваль Giffoni Film Festival — це найбільший європейський кінофестиваль для дітей та підлітків, який було засновано у 1971 році в Італії.

Кінопродюсерська компанія ForeFilms заснована у 2020 році Володимиром Яценком та Анною Яценко з фокусом на виробництво авторських фільмів. Всі фільми цієї продюсерської компанії мали свої прем’єри на кінофестивалях класу А.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *