Українські полярники зафіксували одне з найдивовижніших видовищ в Антарктиці

Українські полярники зафіксували одне з найдивовижніших видовищ в Антарктиці


Українські полярники показали одне з дивовижних видовищ в Антарктиці – як стрибають кити, пише Успіх in UA

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

“Хоч роблять вони (ред. -кити) це нерідко, але побачити таке дійство – справжнє везіння (якщо тільки ти не вчений-китолог, який постійно спостерігає за цими велетнями)”, – зауважують фахівці.

На відео з води виринає молодий представник горбанів. Саме цей вид вважається найбільш стрибучим серед свого підряду вусатих китів.

Стрибок є одним з типів поведінки горбанів на поверхні води, яких загалом виділяють майже два десятки (за даними NOAA – Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США).

Англійською це називається breaching whale – тобто кит, що виривається з води. Він може вистрибнути повністю (коли над поверхнею з’являється більше половини тіла тварини) або частково.

Також під час стрибків бувають різні типи обертів – за годинниковою стрілкою, проти неї або взагалі без повороту, коли кит падає на спину чи бік.

Науковці мають кілька припущень, чому вони так роблять:

  • можливо, саме так кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й “почухатися” об воду.
  • інший варіант – так вони комунікують між собою. Звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал.

Але це лише гіпотези, тому що ми й досі дуже мало знаємо про цих найбільших тварин планети, сильно винищених людиною під час китобійного промислу.

Читайте також: Українським полярникам вдалося записати звуки рідкісних китів

Водночас нині українські вчені активно долучаються до вивчення китоподібних в Антарктиці. 2018 року на станції “Академік Вернадський” була започаткована комплексна програма їхнього дослідження. Вона, зокрема, включає фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків китів.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *