Українець вперше подолав 80 км на ультрамарафоні у Норвегії

Українець вперше подолав 80 км на ультрамарафоні у Норвегії


Дворазовий рекордсмен з ультрамарафонського бігу Микола Таран став першим українцем, якому вдалося фінішував на змаганнях Ecotrail Oslo, пробігши 80 км, пише Успіх in UA.

Змагання відбулися 20 травня. Це вже третій такий марафон у Норвегії. Однак тільки зараз Миколі Тарану вдалося на нього потрапити. Раніше цьому перешкоджали пандемія Covid-19 та початок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

“На ці змагання організаторка забігу подарувала мені безкоштовну реєстрацію. У мене була благодійна мета – не тільки пробігти, а і назбирати гроші на протези для захисників”, – говорить спортсмен.

Усього до змагань доєдналися 400 учасників.

“Траса була важкою, перша частина бігу – це переважно біг догори. Оскільки змагання відбувалися в горах, то навіть можна було побачити сніг. Старт був ранній – о 06:15. Довелося прокидатися зранку о 05:00, швидко снідати і бігти на старт”, – розповідає Микола Таран.

Українець вперше подолав 80 км на ультрамарафоні у Норвегії

До змагань український спортсмен готувався ретельно. Щодня він пробігав від 20 до 50 км.

“Для мене це був особливий ультрамарафон, бо я дізнався, що на цьому старті не було ще жодного представника від України. Тому весь маршрут я думав, щоб не зійти із дистанції, бо в мене була велика ціль. Долав дистанцію попри біль в ногах, бо в мене було запалення спочатку м’язів на правій нозі, а потім і на лівій. Це через постійні великі навантаження. Я навіть не уявляв, як зможу фінішувати. Та через попри біль таки перетнув фінішну пряму”, – зауважує він.

Фінішувавши, Микола Таран отримав міжнародний сертифікат як перший українець, який пробіг 80 км за всю історію Ecotrail Oslo.

“Мені дуже приємно робити такі спортивні подвиги для України, хочу щоб весь світ чув про нашу вільну і незалежну державу”, – зазначив спортсмен.

Українець вперше подолав 80 км на ультрамарафоні у Норвегії

Читайте також: Український ветеран із протезами ніг пробіг один із найпрестижніших марафонів світу

До слова, раніше йому вдалося стати першим українцем, який пробіг двічі 73 км в Осло на змаганнях Oslo Triple.

“Зараз на мене чекає підготовка до 170 км в Норвегії наступного року. На жаль, цього року я не зможу брати участь в цих змаганнях, бо потрібно лікувати ноги”, – додав Микола Таран.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *