У США презентують український фільм “Земля” Олександра Довженка із новим саундтреком

У США презентують український фільм "Земля" Олександра Довженка із новим саундтреком


23 липня у Музеї Американської кіноакадемії в Лос-Анджелесі відбудеться показ класики українського кінематографа “Земля” (1930) Олександра Довженка з прем’єрою нового оригінального саундтреку від композитора Люка Коррадайна, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Держкіно України у Facebook.

Фільм відкриває спеціальну програму “Німі неділі” у супроводі живого виконання партитури камерним симфонічним оркестром.

Це перший український фільм, який буде показано в найбільшому за масштабами у сфері кіноіндустрії Музеї Американської кіноакадемії.

Музична композиція до картини була створена одразу після російського вторгнення, вперше іноземним композитором. Саундтрек емоційно забарвлює драматичні події, що відображені у стрічці, з фокусом на сучасні події, спрямовує глядача до розуміння історичних процесів минулого століття, які призвели до сьогоднішніх травм та політичних проблем.

У США презентують український фільм "Земля" Олександра Довженка із новим саундтреком

Проєкт ініційовано європейською громадською організацією UFACE (Ukrainians For the Arts, Culture and Education), яку заснувала українська кінопродюсерка та культурна менеджерка Катерина Шевченко з метою підтримки та покращення сприйняття української культури у світі:

“Українське мистецтво та культура подарували світові багато шедеврів. Фільм Довженка «Земля» один із них. Проте досі у світі він асоціюється з радянським, а не українським кіно (а радянське автоматично сприймається як російське). Ми прагнемо змінити це бачення, сформувати розуміння у світової спільноти виокремленого місця “українського” мистецтва радянської доби, презентувати українців як талановиту, освічену та творчу націю. У планах — багато проєктів у сфері мистецтва та освіти, які ми будемо реалізовувати на принципах культурної дипломатії, залучаючи до участі іноземних митців та створюючи колаборації”, — заявляє Катерина Шевченко.

Автор музики Люк Коррадайн – британсько-італійський композитор, який жив у Києві два роки до початку російської агресії та на власні очі відчув трагедію, пов’язану з колоніальною політикою російського уряду. З точки зору нашого сучасного тлумачення періоду радянської «колективізації» та її наслідків, які значною мірою мають вплив на сьогодення, Люк написав музику, яка розглядає особисту людську драму у контексті карколомних політичних подій 20-го століття, зокрема безжальної радянської системи, яка руйнувала історичні й культурні надбання українського народу.

Після захопливої світової прем’єри в Музеї Американської кіноакадемії «Земля» з живим саундтреком вирушить до Європи та України.

Читайте також: Вийшов трейлер фільму “День незалежності” про життя українців під час війни

“Земля” — найвідоміший український фільм, загальновизнаний шедевр світового кіно. Це також вершина культурної спадщини України, який посів 9-те місце у списку The Guardian — “10 найкращих німих фільмів усіх часів”. Ще в 1930 році Національна рада рецензій (США) назвала фільм “найкращим іноземним фільмом”. Пізніше, у 1958 році, група зі 117 істориків кіно на Брюссельській всесвітній виставці визнала “Землю” одним із дванадцяти найкращих фільмів усіх часів, а у 2015 році картину обрали для спеціального показу на честь 70-ї річниці ЮНЕСКО.

Музей Американської кіноакадемії у Лос-Анджелесі був відкритий у вересні 2021 року та швидко став основною локацією голлівудських кінопрем’єр. Він присвячений історії, науці та культурному впливу кіноіндустрії.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *