У Швейцарії презентували український фільм “Степне”

У Швейцарії презентували український фільм "Степне"


7 серпня в межах конкурсної програми Concorso internazionale Міжнародного конкурсу 76-го Locarno Film Festival у Швейцарії презентували стрічку “Степне”, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці ДержКіно України у Facebook.

“Навіть якщо на перший погляд це здається історією про прощання, я вважаю, що це розповідь про любов та міцні зв’язки. Навіть смерть не обов’язково зображується в сумному образі, вона є частиною життя. Я хотіла показати тепло людей, які прийшли попрощатися зі старенькою, засвідчити те, що вони з нею багато розділили, а значить, вона не може зникнути зовсім. З іншого боку, це також фільм про спадщину, про те, що моє покоління отримало від старшого покоління, якому було важко ділитись своєю історією. Через “Степне”, мені здається, я намагалася дізнатися більше про свою країну та людей, які жили до мене”, — поділилася в інтервʼю з Locarno Daily режисерка Марина Врода.

Разом із творчою групою там сьогодні голова Держкіно Кудерчук Марина Миколаївна та Радник Посольства України у Швейцарській Конфедерації та Князівстві Ліхтенштейн Арустамян Самвел Максимович.

“Я радий вітати творчу групу української стрічки “Степне” у швейцарському місті Локарно. Мені приємно бути тут сьогодні. Ваша участь у Міжнародному кінофестивалі є важливою, особливо в умовах повномасштабної та варварської війни Росії проти України. Україна досягла найбільшої національної єдності у своїй історії. Україна об’єднала світ. Українці надихають сотні інших народів тим, як вони захищають свою країну та свою свободу. Україна, як не дивно, процвітає. Так само й українське мистецтво. Так само й український кінематограф. Через кіно ми посилюємо можливості української культури у спілкуванні зі світом. Власне кіно, журналістика та дипломатія найбільше роблять для того, щоб світ зрозумів нашу боротьбу та підтримав Україну. Творчих успіхів, натхнення та великих перемог! Дякую!”, – сказав радник ПУ у Швейцарії Самвел Арустамян під час пресконференції в рамках 76-го Міжнародного кінофестивалю в Локарно.

Розташована серед захопливих українських зимових пейзажів, зникаючих сіл та нестримного відчуття відчуження між людьми у пострадянському суспільстві, “Степне” — це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб піклуватися про свою хвору матір.

Смерть матері, зустріч з братом та жінкою, яку він любить, змушують його замислитися над життям, яке він прожив, і рішеннями, які він приймав по дорозі. І тоді, перед своєю смертю, мати розповідає Анатолію про скарб, який вона поховала у сараї.

Читайте також: В Іспанії відбулася онлайн-прем’єра українського мультфільму “Мавка. Лісова пісня”

Виробництвом фільму займалась компанія vrodastudio.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *