Півники з Бородянки прикрасили головні новорічні ялинки у країнах Європи та США

Півники з Бородянки прикрасили головні новорічні ялинки у країнах Європи та США


Півники з Бородянки прикрасили головні новорічні ялинки у країнах Європи та США, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Вишгородського історико-культурного заповідника у Facebook.

“Всі ми добре пам’ятаємо фото керамічного півника, яке облетіло увесь світ. Виріб дивом вцілів, залишившись на кухонній шафі, в одному зі зруйнованих будинків Бородянки після авіаудару країни агресора. З тих пір півник став своєрідним символом стійкості та незламності українського народу, а його образ почали активно використовувати у мистецтві”, – зазначається у повідомленні.

Раніше такі керамічні вироби виготовлялися на Васильківському майоліковому заводі Київщини.

Читайте також: В Україні створили благодійну колекцію цукерок у вигляді півника із Бородянки

Різдвяно-новорічну іграшку у вигляді “Півник з Бородянки” створила національна фандрейзингова платформа України United24 спільно з GUNIA Project. Їх вже можна побачити на святкових ялинках у Раді Європи, у Сполучених Штатах Америки, Швейцарії, Японії, Бельгії, Німеччині, Естонії, Нідерландах, штаб квартирі НАТО, а також інших країнах світу.

“Таку ялинкову прикрасу не можливо придбати. Всього 10 таких іграшок за ініціативи United24 було розіграно у лотереї серед благодійників. Кожен, хто зробив внесок не менше 24 доларів на програму освіти і науки отримав шанс виграти “незламного півника”. За результатами лотереї усі зібрані кошти планують направити на зведення укриттів в українських школах”, – додали фахівці.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *