Фільм про евакуацію українців отримав відзнаку за підтримку прав людини

Фільм про евакуацію українців отримав відзнаку за підтримку прав людини


Фільм «Звідки куди» отримав відзнаку за підтримку прав людини на документальному кінофестивалі у Салоніках, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці ДержКіно України у Facebook.

Документальний фільм Звідки куди (Skąd dokąd/ In the Rearview) режисера Мачека Хамели про евакуацію українців на документальному кінофестивалі у Салоніках отримав спеціальну нагороду за підтримку прав людини – Amnesty International Award.

Документальний фестиваль у Салоніках (Thessaloniki Documentary Festival), що проходить щорічно у березні, фокусується на незалежних документальних стрічках та роботах молодих документалістів. Однією із його нагород є відзнака Amnesty International Award, що надається стрічці, що пропагує та підтримує права людини.

У фільмі розповідається, як в перші дні вторгнення росії в Україну, люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. «Звідки куди»— це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни.

Читайте також: Український анімаційний фільм «Причинна» вийшов онлайн на Такфлікс

Режисер: Maciek Hamela.

Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela. Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук. Асоціативна продюсерка: Ксенія Марченко.

Виробництво: Affinity Cine (Польща)

Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна).

Країни виробництва: Польща, Франція, Україна.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *