В Україні відзначили 27-річчя введення гривні в обіг

Уряд надасть компенсації українцям, які втратили урожай через підрив Каховської ГЕС


2 вересня 1996 року в Україні в рамках грошої реформи в обіг було введено національну валюту – гривню, пише Успіх in UA.

Цікаві факти про українську валюту розповіли на офіційній сторінці кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ ім. Т. Шевченка у Facebook.

Так, перше замовлення на друк нових купюр було зроблено у Канаді в 1992 році, тобто ще за чотири роки до їх введення в обіг. У тому ж році були виготовлені і матриці банкнот за ескізами художника Василя Лопати. Причому грошей за виготовлення матриць Україна не платила: допомогли іноземні фонди, значну роль відіграла українська діаспора, яка в Канаді була в той час і залишається чи не найпотужнішою.

Перші одногривневі купюри були надруковані у 1992 році в Канаді на потужностях Canadian Banknote. Дво-, п’яти- і десятигривневі купюри друкувалися там же два роки опісля. У Канаді вони і зберігалися, очікуючи свого часу.

Читайте також: Укрпошта оголосила про випуск нової марки у пам’ять про загиблих Героїв

Банкноти номіналом 50 і 100 гривень друкувалися у Великій Британії. Собівартість виготовлення однієї тисячі банкнот становила близько 26 доларів, що майже вдвічі дешевше, ніж витрати на виготовлення тисячі німецьких марок. А от монети карбувалися монетними дворами Італії та Англії, а також на Луганському патронному заводі, також 1992 року.

Операція з транспортування грошей з-за кордону до сховищ НБУ здійснювалася спецпідрозділом «Альфа» і називалася «Щит України».

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *