В історичному серці Києва — Києво-Печерській лаврі — стартувала унікальна культурна подія: виставка “Мазепа. Стратегія європейської України”, пише Успіх in UA.
Вперше в одному просторі об’єднали десятки унікальних артефактів епохи гетьмана Івана Мазепи, які розповідають про українську державність, шлях до Європи та культурну самобутність XVII-XVIII століть, повідомляє life.kyiv.ua.
Іван Мазепа — одна з ключових постатей української історії. Його стратегічне бачення незалежної, сильної, європейської України стало пророчим у багатьох аспектах. Тепер його політичну філософію та епоху можна буквально побачити на власні очі — завдяки експозиції, створеній у партнерстві семи українських музеїв та заповідників.
“Ця виставка — приклад єдності культурної сфери та глибокого переосмислення нашого минулого”, — наголосила Світлана Котляревська, в.о. директора заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Виставка розміщена у семи залах 4-го корпусу Лаври (Келії соборних старців), кожен із яких присвячений окремому аспекту доби Мазепи:
- Освітні та правові традиції Гетьманщини
- Мистецтво та меценатство епохи Мазепи
- Зброя та амуніція козацької старшини
- Коштовності та одяг гетьманського двору
- Стародруки, документи, грамоти
- Побут і стиль життя української еліти XVII–XVIII ст.
- Церковна реформа та духовний вплив Мазепи
Читайте також: Вчені розкрили справжнє ім’я дружини гетьмана Івана Мазепи
Центральним акцентом є рідкісні оригінальні документи, предмети розкоші, зброя, ікони, старовинні книги й інші безцінні артефакти, частина з яких до цього зберігалася у приватних колекціях.
Микола Точицький, міністр культури та стратегічних комунікацій України, наголосив, що вибір локації — не випадковий: “Мазепа — це символ стратегічного мислення і справжнього українського державника. Він розумів: з Московією не буде миру. Тому шукав шлях до Європи — і ми маємо продовжити його місію.”
Залишити відповідь