Представники Національного музею історії України показали підвіску XVII століття, доби Гетьманщини, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.
В основі підвіски – срібна золочена фігурна пластина з п’ятьма виступами. Один із них є вушком для підвішування, інші чотири – касти, у трьох із яких збереглися вставки перлин. Під вушком розташована огранована вставка сапфіра у восьмигранному глухому касті. Знизу до пластини приєднано сім сапфірів різного розміру.
У центрі на пластині закріплено литу золоту підвіску, вкриту емаллю та оздоблену коштовним камінням. У основі зображення – композиція «Перемога святого Георгія над змієм». Цю композицію приєднано до золотої стрічки-накладки, прикрашеної діамантами, рубінами та шестипелюстковими розетками із блакитної емалі.
Угорі до стрічки прикріплено перлинки, знизу – ови, заповнені різноколірною емаллю. На звороті цієї стрічки-накладки вирізьблено напис: «Яков Лизогубъ». Площину навколо підвіски оздоблено візерунком із різноманітних завитків, заповнених емаллю.
Читайте також: Українські науковці показали 2000-річні золоті підвіски із зображенням бога кохання
Підвіска є зразком світських прикрас, виготовлених майстрами Західної Європи (ймовірно, Німеччини), а основу, на яку її закріплено, зробили в Україні.
Підвіска є вкладом Якова Лизогуба (1629–1698), полковника канівського (1666–1669) і чернігівського (1687–1691), до Троїцько-Іллінського монастиря в м. Чернігові.
Залишити відповідь