Українські науковці показали позолочену підвіску доби Гетьманщини

Українські науковці показали позолочену підвіску доби Гетьманщини


Представники Національного музею історії України показали підвіску XVII століття, доби Гетьманщини, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.

В основі підвіски – срібна золочена фігурна пластина з п’ятьма виступами. Один із них є вушком для підвішування, інші чотири – касти, у трьох із яких збереглися вставки перлин. Під вушком розташована огранована вставка сапфіра у восьмигранному глухому касті. Знизу до пластини приєднано сім сапфірів різного розміру.

У центрі на пластині закріплено литу золоту підвіску, вкриту емаллю та оздоблену коштовним камінням. У основі зображення – композиція «Перемога святого Георгія над змієм». Цю композицію приєднано до золотої стрічки-накладки, прикрашеної діамантами, рубінами та шестипелюстковими розетками із блакитної емалі.

Угорі до стрічки прикріплено перлинки, знизу – ови, заповнені різноколірною емаллю. На звороті цієї стрічки-накладки вирізьблено напис: «Яков Лизогубъ». Площину навколо підвіски оздоблено візерунком із різноманітних завитків, заповнених емаллю.

Читайте також: Українські науковці показали 2000-річні золоті підвіски із зображенням бога кохання

Підвіска є зразком світських прикрас, виготовлених майстрами Західної Європи (ймовірно, Німеччини), а основу, на яку її закріплено, зробили в Україні.

Підвіска є вкладом Якова Лизогуба (1629–1698), полковника канівського (1666–1669) і чернігівського (1687–1691), до Троїцько-Іллінського монастиря в м. Чернігові.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *