Українські науковці показали, як зображали Святого Миколая на іконах XVIII століття

Українські науковці показали, як зображали Святого Миколая на іконах XVIII століття


Представники Національного музею історії України показали, як зображали Святого Миколая на іконах XVIII століття, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.

На іконах Святого зображували в образі сивобородого чоловіка у єпископському одязі.

Таким він постає і на карбованому середнику, розташованому на зворотній дошці срібної оправи Євангелія, виготовленої 1722 р. київським майстром Ієремією Білецьким.

За переказами, Миколай народився між 270 та 286 роками в грецькому місті Патара у римській провінції Лікія (нині це територія Туреччини). Його батьки Феофан і Нонна були багатими та глибоко віруючими християнами. Ще змалку Миколай вирішив присвятити своє життя богослужінню. Він переселився до міста Ми́ра, де пройшов навчання і був висвячений на священника. 

Читайте також: До Дня Святого Миколая у Києві відбувся благодійний майстер-клас для дітей, постраждалих від війни

Багато років Микола був єпископом у Мирах. Боровся з язичниками, відстоював християнську віру і прославився різними чудесами. Його служіння – це символ жертвенної любові до ближнього та всеохоплюючого співчутливого милосердя. 

Одним з відомих вчинків була таємна допомога донькам збіднілого чоловіка, який не міг забезпечити їм посаг до шлюбу. Мовбито саме з цією подією пов’язана традиція таємно дарувати подарунки дітям від імені Святого Миколая.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *