Українські археологи створили 3D-модель стародавнього човна, знайденого поблизу Чернігова

Поблизу Чернігова знайшли стародавній човен


Наукові співробітники Інституту археології НАН України створили 3D-модель стародавнього човна, який рибалки виявили поблизу Чернігова, пише Успіх in UA.

“3D—модель створюють за допомогою купленої вПольщі програми. Спершу треба сфотографувати предмет із різних боків, а програма сама сформує цю модель. То археологи приїхали, пофографували. Що могли, те й зробили, гірше від того не стало”,- зауважив чернігівський археолог Ігор Ігнатенко.

Проте, за словами фахівця, на цьому роботу на місці знаходження цінного артефакту завершилися, повідомляє cheline.com.ua.

“Особливий інтерес до подальшої роботи в них не з’явився. Окрім того, не впевнений, що в них є досвід  розкопування човнів”, – говорить пан Ігор.

Через припинення робіт існує високий рівень ризику псування артефакту через погані погодні умови.

“Я переживаю, що нині ця тема заглухла. Думаю, мабуть, треба буде просто на приватному рівні, хто зацікавлений, зібратися та законсервувати цей човен, можливо, до якогось кращого часу. Бо на сьогодні не бачу, щоб у когось було особливе бажання ним займатися. Я вже думаю про те, що, поки не стало холодно, треба знайти транспорт, організувати людей і поїхати змайструвати захисну конструкцію, аби човен пережив зиму, а далі буде видно. Бо я не бачу, щоб цьогорічситуація зрушила з місця”, – додав Ігор Ігнатенко.

Читайте також: Археологи встановили вік човна, знайденого поблизу Чернігова

Нагадаємо, що Ігору Ігнатенку вдалося орієнтовно встановити вік знайденого поблизу Чернігова човна. Археолог припускає, що судно було виготовлене у XVIII або ХІХ століттях.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *