Українські археологи презентували макет трипільського храму

Українські археологи презентували макет трипільського храму


У столиці відбулася презентація макетної реконструкції сакральної архітектури часів Трипільської культури – храму, який розташовувався на місці сучасного села Небелівка на Кіровоградщині, пише Успіх in UA.

Презентація відбулась у Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка НТУУ “КПІ” до 130-річчя відкриття Трипільської культури, повідомляє ukrinform.ua.

Макет храму створено дослідником трипільської культури Володимиром Перегінецем у масштабі 1 до 30: 2 метри завдовжки і 70 сантиметрів завширшки.

“Можете собі уявити наскільки великий був храм і наскільки масштабними були розкопки”, – зауважив професор-археолог Михайло Відейко.

Він розповів, що розкопки проводили українські археологи у співпраці із британськими колегами на теренах нинішньої Кіровоградської області, біля села Небелівка. Археолог підкреслив, що подібної культової споруди досі не було знайдено ніде на території розселення трипільців.

За словами Відейка, археологи визначили, що храм існував з 4 тисячоліття до нашої ери, тобто щонайменше 6 тисячоліть тому. Це була триповерхова будівля розміром 60 х 20 м (1200 кв. м), головний вхід до якої розташовувався в бік сходу сонця на сонцестояння та рівнодення.

Читайте також: У Туреччині археологи знайшли руїни храму, присвяченого богині Кубабі

Всередині храму археологи виявили сім вівтарів. Орієнтовно у трипільському протомісті мешкало не менше 5-6 тисяч жителів, які обробляли землю, вміли варити пиво, ткали одяг та виробляли чудовий глиняний посуд.

“Ми маємо розуміти, що ми не можемо бути весь час в розпачі через війну. На передовій є хлопці, які забезпечують нам свободу. А ми мусимо працювати і берегти все те, що було створено до нас і що створюється зараз”, – наголосив народний депутат ВР минулих скликань Іван Заєць.

До слова, Трипільська культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до нашої ери. Її сліди виявлено між Карпатами і Дніпром на території Румунії, Молдови та України загальною площею понад 350 тисяч кв. км. У часи розквіту культури їй належали найбільші за розміром поселення у Європі: кількість мешканців деяких з них перевищувала 15 тисяч осіб.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *