У Запоріжжі знайшли мотику з рогу оленя віком понад 5000 років

У Запоріжжі знайшли мотику з рогу оленя віком понад 5000 років


Мешканець Запоріжжя знайшов на території місцевого урочища старовинну мотику, яка може належати до V-III тис. до н. е., пише Успіх in UA.

Знахідку передали до Національного заповідника “Хортиця”.

“Прибираючи сміття на косі біля знаменитого урочища Сагайдачне у лівобережній частині Дніпровського району Запоріжжя, мешканець вулиці Скельної Віктор Доронович підібрав у піску дивний кістяний предмет з отвором. Припустивши, що це “щось археологічне”, Віктор показав знахідку знайомому – художнику-гончару й фанату історії Олександру Шкалікову… той одразу зрозумів: перед ним надзвичайно давній артефакт – мотика для оброблення землі”, – розповіли в “Хортиці”.

Згодом Шкаліков передав знахідку Музею історії Запорозького козацтва, що входить до заповідника, повідомляє life.pravda.com.ua.

У Запоріжжі знайшли мотику з рогу оленя віком понад 5000 років

Музейні фахівці з’ясували, що знайдена 20-сантиметрова мотика – це знаряддя, зроблене з рогу благородного оленя.

“З боку обуха в ньому просвердлено рівний акуратний отвір для дерев’яного держака. Гострий робочий край мотики спочатку обтесаний, а потім добре відшліфований та загладжений у процесі використання. Можливо, перед обробкою ріг розпарювали або виварювали, щоб зробити його більш пластичним”, – розповіли музейники.

Читайте також: На дні Каховського водосховища археологи знайшли “мусульманську Атлантиду”

Саме такими мотиками обробляли землю мешканці наших земель у V-III тис. до н. е., тобто 7-5 тисяч років тому. У заповіднику зазначили, що йдеться про носів так званої середньостогівської археологічної культури – людей, які, імовірно, першими в Європі приручили коня для їзди верхи та користувалися мідними виробами.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *