У Полтаві реалізують 3D-проєкт шаманського поховання бронзової доби

У Полтаві реалізують 3D-проєкт шаманського поховання бронзової доби

У Полтаві впроваджують діджитал-проєкт шаманського поховання бронзової доби, пише Успіх in UA.

Такий віртуальний проєкт, який планують створити у Полтаві, має відобразити, зокрема, поховальну камеру катакомбного типу. 3D-об’єкти речей, які там розмістять – ті, які знайшли під час розкопок, повідомляє suspilne.media.

За словами директора Обласного центру охорони та досліджень пам’яток археології В’ячеслава Шерстюка, напрямок 3D-реконструкцій в археології досить молодий, говорить В’ячеслав Шерстюк. За його словами, в Україні прикладів реалізації віртуальних експозицій окремих археологічних пам’яток – одиниці. Щодо реконструкції цілого комплексуто такий проєкт в Україні реалізують вперше саме у Полтаві.

Завдяки виготовленню цифрових продуктів з технологіями віртуальної, доповненої та тривимірної реальності онлайн-аудиторія зможе побачити локальний археологічний спадок. Основні події віртуальної реконструкції відбуватимуться у поховальній камері катакомбного типу. Вона міститиме 3D-об’єкти речей, що були знайдені під час розкопок, – зауважив фахівець.

Під час розкопок знайшли комплекс поховання служниці культу доби ранньої бронзи з численною кількістю цікавих артефактів, а також кілька захоронень, що розміщувалися поруч.

Для перегляду цього діджитал-продукту будуть застосовані кілька технологій, скористатися якими можна буде залежно від гаджету і його можливостей. Зокрема, це 3D-моделі, що можна переглянути на комп’ютері чи на телефоні, це додана реальність, в яку можна зайти через QR-код і подивитися на смартфоні, крутячи його навколо себе“, – зазначив археолог.

Читайте також: На Тернопільщині знайшли кам’яні плити із єврейського кладовища, демонтовані радянською владою

Також В’ячеслав Шерстюк розповів, що буде виготовлена 3D-модель, яка передбачатиме перегляд на комп’ютері на зразок гри. Найбільше інтерактивів, зокрема, з елементами квесту, буде в опції “Віртуальна реальність” з окулярами.

Для більшості археологія «німа наука», а завдяки такому проєкту ми спробуємо її оживити, змусити говорити з аудиторією зрозумілою мовою, донести розмаїття побутового і духовного світу наших предків. В умовах повномасштабного вторгнення, як ніколи на часі зробити акцент на місцевих старожитностях та відновленні історичної пам’яті, – додав він.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *