У Києві оцифрують унікальні стародавні книги

У Києві оцифрують унікальні стародавні книги

Музей книги і друкарства України за підтримки Українського культурного фонду розпочав реалізацію проєкту “Віртуальний портал Музею книги і друкарства України”, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Центральної публічної бібліотеки міста Краматорськ у Facebook.

Буде оцифрована цінна частина музейної колекції, а саме 4 рукописні книги, 120 стародруків та 1 тисяча одиниць графіки. Крім того, науковці супроводять детальними науковими описами цифрові копії унікальних артефактів.

У Києві оцифрують унікальні стародавні книги

Також передбачено лазерне сканування історичної будівлі музею — колишньої монастирської друкарні — та створення її 3D-моделі, що має на меті зробити пам’ятку з переліку ЮНЕСКО доступнішою.

У межах оцифрування стародруків, які є збірками пісноспівів, виконають музичне озвучення окремих творів – створять 3 аудіозаписи від народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Тараса Компаніченка.

Результати роботи планують оприлюднити на сайті Музею книги і друкарства України у розділі “Колекція онлайн”. Також їх презентують на Львівському форумі видавців.

Читайте також: У Миколаєві оцифрують експонати Музею мариністичного живопису

Також до 50-річчя музею його працівники готують віртуальну виставку “Музейна магія чисел”, для якої обрали 50 експонатів, що розкривають найцікавіші аспекти історії творення книги та становлення українства як самобутньої ідентичності.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *