У Дніпро доставили скульптури кам’яних баб, врятованих на прифронтовій Донеччині

У Дніпро доставили скульптури кам’яних баб, врятованих на прифронтовій Донеччині


До Національного історичного музею Дніпра привезли скульптури кам’яних баб, врятованих на прифронтовій Донеччині, пише Успіх in UA.

“Евакуювали ще “двохтисячні” скульптури, так звану “малюку” із зони бойових дій. Вони вже трохи пошкоджені від уламків, але ще цілі. Заради їхньої безпеки треба було зробити це якнайшвидше, щоб не сталося, як у жінки з Гвардійської Могили, котра розбилася на десятки частин під час експорту”, – розповіла волонтерка Ольга Соляр.

Жінка висловила велику подяку Юрію Фанигіну, який забив на сполох та швидко оформив всі необхідні дозволи, посвідчення і документи, повідомляє opentv.media.

Читайте також: У Харкові половецьких баб, яких порубав 45-річний чоловік, планують ретельніше убезпечити від вандалів

Скульптури надійшли до Дніпропетровського національного історичного музею відповідно до затвердження Департаменту культури Донецької облдержадміністрації та місцевої влади.

“Велика подяка також бійцям і Віктору Копейко, які вдруге допомогли з евакуацією. Серед них 231-й Окремий Батальйон Територіальної Оборони м. Дніпро та Калистий Олександр. Дякую волонтерам з Дніпра – Григорію Дем’янову та Юрку. Величезна подяка також донорам Чарівного Карпатського фонду, адже евакуація відбулася завдяки вашим пожертвам. Разом ми врятували більше пам’яток культурної спадщини одного з незвичайних кочових народів Великого степу, тобто Половців”, – додала в дописі волонтерка.

У Дніпро доставили скульптури кам’яних баб, врятованих на прифронтовій Донеччині

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *