Глухівчани Лариса та Ігор Губарі останні два роки зайнялась вирощуванням тюльпанів у себе вдома, пише Успіх in UA.
Лариса каже, почалося все з букета, який подарували діти на восьме березня. Жінці стало цікаво, що за сорт квітів використали в композиції. Вона почала шукати інформацію про нього й захопилася, що вирішила й сама спробувати сили у вигонці тюльпанів, повідомляє suspilne.media.
Чоловік підтримав її ідею.
“Він сказав, якщо ти думаєш, що в нас все вийде, то замовляй. Так і зробимо. А я йому кажу, я вже замовила. Ну і все. І так почали займатися”, — говорить Лариса.
За словами пані Лариси, часу для нової справи було вдосталь. Вони – весільні декоратори. Із середини осені до кінця весни ажіотажу на одруження немає, а вирощування тюльпанів стало альтернативою основному заробітку. Нову справу розпочали з пошуку постачальника й зупинилися на цибулинах із Нідерландів. Нині родина вирощує понад 20 сортів тюльпанів.
“Є бокаловидні тюльпани. Це ось такі. Є оторочені тюльпани. Вони як порізані зубчиками. І є піоновидні. У нас є всі. І піоновидні, і оторочені, і звичайні. Це стронголд жовтий, червоний сюрендер є, є ред лабель, ред ангел, є рожеві, мілкшейк, дуже красивий сорт, барселона”, — сказала Лариса Губар.
Кімнати для вирощування тюльпанів родина облаштувала на другому поверсі власного будинку. Приміщення перетворили на теплиці, де слідкують за температурою, провітрюваністю, вологою, графіком та інтенсивністю поливу.
Поряд із квітами є прилади, що передають дані на смартфон. Тому, якщо вночі температура в теплиці опускається нижче дванадцяти градусів тепла, власники отримують сповіщення й прокидаються, щоби зігріти квіти.
“Ми вирощуємо на другому поверсі на гідропоніці. Це спеціальні йдуть ящики з голочками і на них наколюється цибулинка. Підливається розчин з добривом і таким чином цибулинка росте і тюльпанчик росте разом з добривами”, — розповіла пані Лариса.
Частину тюльпанів глухівчани вирощують на ґрунті. Цей спосіб, каже пані Лариса, складніший фізично. Тут на допомогу їй приходить чоловік. Треба заготовити грунт, треба позасипати ящики, поставити, поливати.
Читайте також: Науковці встановили, коли на Землі з’явилися перші квіти
Квіти тішать їхню родину та купують місцеві жителі. Глухівчани найчастіше обирають квіти білого, рожевого, фіолетового чи бузкового кольорів.



“Минулого року наша квітка простояла місяць у людини і вона відгук нам присилала. Дуже було приємно”, — сказала пані Лариса.
Залишити відповідь