Науковці показали фрагмент скіфської прикраси із зображенням овечок, знайденої в Запоріжжі

Науковці показали фрагмент скіфської прикраси із зображенням овечок, знайденої в Запоріжжі


Представники Національного музею історії України показали, як виглядає фрагмент золотої пластинки із зображенням овечок, що біжать, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Його було знайдено у 1969 році в одному з поховань скіфського кургану Гайманова Могила на Запоріжжі. Грабіжники ще у давні часи зруйнували поховання та розтрощили предмети, які там знаходилися. І наразі не зрозуміло, декором якого предмета була ця пласка пластинка, що кріпилася цвяшками, і якою була загальна композиція зображення на пластині.

На фрагменті майже повністю зберіглася фігура овечки, що біжить. Над її спиною бачимо частину спини, шию і голову другої овечки, яка з острахом озирається назад.

Читайте також: Українські науковці показали скіфську прикрасу із зображенням ґедзя

“Значна частина експонатів нашого Музею пов’язана зі Степом. Кіммерійці, скіфи, сармати, алани, готи, гуни, авари, булгари, хозари, мадяри, печеніги, половці, татари – десятки народів за останні тисячоліття були господарями Степу. Пам’ятаємо також, що у 16 столітті він став колискою українського козацтва. Прикраси, посуд, зброя, предмети культу, кінська збруя розповідають про культуру та побут степових мешканців. Та є один експонат, що мовбито увібрав у себе Дух Степу, його звуки і запахи, його радості й печалі, його минуле та майбутнє”, – говорять фахівці.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *