На Рівненщині археологи знайшли унікальну намистину часів скіфів

На Рівненщині археологи знайшли унікальну намистину часів скіфів


У Рівненській області поблизу Хрінницького водосховища археологи виявили шпильку та намистину, які орієнтовно зроблені у VII—III ст. до н. е., пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів український історик, археолог, дослідник давньої та середньовічної історії Волині Віктор Баюк.

На місці працюють фахівці Інституту археології НАН України спільно з Охоронною археологічною службою України, Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Волинським Національним університетом імені Лесі Українки та Волинським відділенням Спілки археологів України.

Так, знайдена намистина має форму равлика. Вона, можливо, слугувала прикрасою.

Вік знахідок поки не встановлений. Проте користувачі соцмереж припускають, що шпилька могла бути виготовлена ще за часів скіфів (VII—III ст. до н. е.).

Читайте також: У Києві виявили унікальну королівську прикрасу

Нагадаємо, що нещодавно фахівці Національного музею історії України виявили на срібній короні, яка увінчувала Богородицю та була частиною шати, унікальну прикрасу-розетку.

За словами фахівців, імовірно, частиною прикраси була підвіска. В її основі – також рубінова розетка, оточена легким ажурним серпанком, вкритим ніжно-блакитною емаллю. Знизу на підвісці кріпиться невелика перлина – символ чистоти.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *