На Полтавщині знайшли зброю часів скіфів та сарматів

На Полтавщині знайшли зброю часів скіфів та сарматів


Представники істоико-культурного заповідника “Більськ” продовжують проводити дослідження на території Більського городища та його округів, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці заповідника у Facebook.

Так, фахівці презентували підсумки робіт на Котелевському городищі.

“Це городище, безсумнівно, є однією із найбільш цікавих та загадкових пам’яток в межах Більського мікрорегіону. Воно викликає інтерес як своєю топографією, оскільки розташоване в заплавній частині річки Ворскла, так і культурними нашаруваннями”, – зауважують представники заповідника.

За результатами новітніх досліджень встановлено, що найдавніші сліди життя в межах укріпленої пам’ятки відносяться до пізнього бронзового віку – бондарихинської культури (ХІ-ІХ ст. до н.е.). Однак, найбільш вагомими в науковому сенсі є знахідки ІІІ – І ст. до н.е. Це – так званий «темний період». На цій території археологам майже невідомі археологічні пам’ятки, що датовані часом відразу після припинення існування столиці лісостепової Скіфії – Більського городища.

Читайте також: В Україні знайшли фігурки римських богів І-ІІІ століть

Отже, експедиція заповідника «Більськ» на чолі з к.і.н. Костянтином Пеляшенком у 2023 році поставила за мету дослідити історичний період кінця скіфського часу та початку просування на територію України нових кочовиків – сарматів.

“І Котелевське городище в даному випадку виявилось еталонною археологічною пам’яткою! Масштабні розкопки, здійснені в травні-червні 2023 р., дали дуже цікаву й важливу інформацію про сарматський період. Археологічною експедицією ІКЗ “Більськ”, за участі студентів Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), проведено дослідження оборонних споруд городища та житлового майданчика. Отримано надзвичайно цікаву колекцію артефактів: залізні наконечники стріл, елементи одягу, господарські знаряддя, імпортний та місцевий посуд. Окрім того, археологам пощастило виявити знахідки більш пізніх періодів – доби Великого переселення народів та Нового часу”, – зазначається у повідомленні.

Наразі триває процес опрацювання віднайдених предметів.

Надалі вони будуть презентовані на спеціальній тематичній виставці.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *