На Поліссі шукачі скарбів знайшли фібулу раннього залізного віку

На Поліссі шукачі скарбів знайшли фібулу раннього залізного віку


У лісі на Поліссі шукачі скарбів виявили фібулу часів раннього залізного віку, пише Успіх in UA.

Про це у Facebook-спільноті “Скарбошукачі: made in Ukraine” розповів користувач Павло Кузьмич.

За його словами, артефакт належить до Милоградсько-підгірцівської культури. Орієнтовно фібула була виготовлена у IX-II ст. до н. е.

До слова, фібула – це металева застібка, яка одночасно виконувала роль прикраси. Як правило, фібула складалася з голки, корпуса та пружини. Фібули відомі з бронзової доби і проіснували до раннього середньовіччя. Фібули часто слугували для защіпання плащів на одному плечі.

На Поліссі шукачі скарбів знайшли фібулу раннього залізного віку

Читайте також: Поблизу Києва археологи виявили стародавнє поховання “із короною смерті”

Нагадаємо, що попри повномасштабне вторгнення рф, завдяки Збройним Силам України спільна археологічна експедиція Інституту археології НАН України і Центру балтійської та скандинавської археології (Шлезвіґ, Німеччина) цьогоріч продовжила вивчати комплекс різночасових археологічних пам’яток «Острів–Сухоліси» у Пороссі (Київська область).

Комплекс представляють унікальний ґрунтовий могильник, залишений групою західнобалтських мігрантів XI ст., а також поселенські пам’ятки ранньослов’янського та пізньоримського часу, раннього залізного віку і доби бронзи. На протилежному боці річки, на низькій надзаплавній терасі розташовуються давньоруське городище й відкрите поселення XI–XIII та XVIІ–XIX ст. в урочищі Старі Сухоліси.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *