На Львівщині археологи виявили залишки оборонної стіни Х століття

На Львівщині археологи виявили залишки оборонної стіни Х століття


В Історико-культурному заповіднику «Давній Пліснеськ» на Львівщині археологи виявили дворівневу оборонну стіну X століття, пише Успіх in UA.

Так, цьогорічні польові роботи у заповіднику стартували 18 червня. Перший розкоп завершили вивчати у серпні, після цього заклали другий, де дослідження ведуться досі, повідомляє zaxid.net.

Перший розкоп був закладений між IV та V лініями захисту міста ІХ-Х ст. позаду реконструйованого житла Х ст., другий – для вивчення валу V лінії укріплень.

Читайте також: У Запоріжжі археологи виявили фрагменти човнів XVIII століття

У другому розкопі, який ще досліджують, відкрито поки що п’ять об’єктів. Це залишки оборонної стіни, два службові наземні приміщення, господарська споруда та сліди раніших укріплень.

«Особливо цінним для розуміння минулого міста-поліса є виявлення залишків оборонної стіни X ст. Вона мала два рівні. Верхній використовували як парапет для обходу, стрільби з лука, метання списів та сулиць, оборони як такої. Нижній же був фактично підвальним приміщенням для господарських потреб, обігріву в холодну пору та приготування їжі. Це свідчить про дуже добре продуману стратегію оборони Пліснеська Х ст. і підготовку до складних умов та тривалої облоги міста», – пояснює археолог Олександр Дідик.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *