На Київщині археологи виявили стародавнє чоловіче поховання із предметами озброєння

На Київщині археологи виявили стародавнє чоловіче поховання із предметами озброєння


У селі Острів Київської області археологи знайшли поховання чоловіка із предметами озброєння, елементами кінського спорядження та побутовим інвентарем, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці “Острів археологічний” у Facebook.

Розкоп був проведений археологічною експедицією Інституту археології НАН України та Центром Балтійської та Скандинавської археології.

Проведені дослідження дозволили фахівцям поглибити свої знання щодо поховального обряду, матеріальної та духовної культури балтійських мігрантів у Пороссі.

“Одночасно, були виявлені цікаві об’єкти більш ранніх часів, які надають нову інформацію щодо структури та етапів заселення, господарського освоєння та розвитку матеріальної культури досліджуваної території. Досліджено сім захоронень середньовічного могильника Острів та кілька господарських об’єктів пізньоримського часу. Деякі знахідки, імовірно, відносяться до раннього залізного віку та доби бронзи”, – зауважують археологи.

Читайте також: На Київщині виявили стародавнє поховання жінки із шийною гривнею

Одним зі найвизначніших артефактів, виявленим на місці проведення досліджень, є жіноче захоронення з шийною гривнею.

Дослідження проводяться за підтримки гранту Німецького науково-дослідного товариства (DFG) “Балтські мігранти на східному кордоні Київської Русі. Археологічний комплекс кінця епохи вікінгів Острів на Росі” (2022–2024 рр.).

“Дякуємо Збройним силам України за те, що ми маємо можливість безпечно досліджувати археологічні пам’ятки Київщини!”, – додали фахівці.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *