На Хмельниччині експонують колекцію глиняних фігур богів Трипілля

На Хмельниччині експонують колекцію глиняних фігур богів Трипілля


У Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику днями відкрили виставку «Глиняні боги Трипілля», пише Успіх in UA.

Її приурочили 130-річчю відкриття трипільської культури і відзначенню Днів європейської спадщини.

Як розповів науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Євгеній Левінзон, експозиція налічує 40 глиняних антропоморфних фігур, створених за доби Трипілля. Вони датуються V-IV тисячоліттям до нашої ери, повідомляє ye.ua.

«Це здебільшого жіночі зображення, переважно, фрагментарні. Також є три доволі рідкісні чоловічі статуетки. Найдавніший експонат, який можна побачити на виставці, датується першою половиною V тисячоліття до нашої ери», – розповів Євгеній Левінзон.

Додамо, що загалом колекція антропоморфних трипільських статуеток Кам’янець-Подільського музею нараховує понад 120 експонатів зібраних на території Хмельницької області (здебільшого це Кам’янець-Подільський район). Збірка формувалася переважно в 1950–60-х роках, але й досьогодні поповнюється новими експонатами. Артефакти виявлені були під час археологічних розвідок на трипільських поселеннях Голосків, Татариски, Ходорівці, Боришківці, Кубачівка та іних місцях. Більшість експонатів були передані до музею краєзнавцями Миколою Борковським і Сергієм Шкурко, співробітниками музею, учнями місцевих шкіл.

Найдавніший експонат, який можна побачити на виставці, датується першою половиною V тисячоліття до нашої ери. Фото: Ірини Пустиннікової

Читайте також: На Хмельниччині у завезеному для клумб ґрунті знайшли трипільську кераміку

До слова, культурний комплекс Кукутень-Трипілля – це один з найяскравіших проявів життя ранніх землеробів епохи енеоліту, що охопив у V–III тисячоліття до нашої ери площу трьох сучасних східноєвропейських країн: Румунії, Молдови та України.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *