Київські митники врятували античні прикраси від незаконного вивезення

Київські митники врятували античні прикраси від незаконного вивезення


Київські митники запобігли незаконному переміщенню за кордон засобами поштового зв’язку старожитностей періоду ІІІ-XVIII ст., які мають культурну цінність, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Спілки археологів України у Facebook.

Десять металевих предметів з ознаками старовини були виявлені митниками під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з України (Чернігівщина, м. Прилуки) до Нідерландів. Задекларовані вони були як «одна каблучка».

Як визначили у Національному музеї історії України, всі предмети мають культурну, а деякі ще й історичну цінність. Експерти визначили їх як автентичні предмети археологічного походження, що мають культурну цінність.

Один з артефактів – перстень, що повʼязаний з орденом єзуїтів.

Найдавнішим виробом є античний бронзовий перстень римського часу з зображенням літер VITA, 3 ст. н.е.

Читайте також: Київські митники врятували палеонтологічний скарб від незаконного вивезення

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було. Окрім іншого, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Стосовно громадянки, яка відправляла культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Артефакти вилучено.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *