В Україні заснували поетичну резиденцію імені поета Миколи Бажана

В Україні заснували поетичну резиденцію імені поета Миколи Бажана


В Україні запрацювала BAZHAN residency, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці Українського інституту книги у Facebook.

Це – резиденція для поетів/ок і перекладачів/ок поезії, яка відбуватиметься з червня по вересень у Кам’янці-Подільському. Резидент(к)и отримають змогу працювати над власними поетичними проєктами — це може бути написання поезії, робота над укладанням поетичної збірки, переклад поезії, робота над поетичним перформансом тощо.

“Соромно визнавати, але про те, що Нік Бажан народився на Поділлі, я сама дізналася не так давно. Відтоді майже одразу виникла ідея створити резиденцію, яка би певним чином підсвічувала цю постать і була приводом для її переосмислення та розмови про неї. Поламаний радянським режимом, Бажан пережив розстріляне відродження, та навряд почувався при цьому по-справжньому живим. Сьогодні, живучи в умовах повномасштабної війни Росії проти України, нам як ніколи важливо по клаптиках перезбирувати цю пам’ять і переусвідомлювати літературні процеси в контексті політичному й постколоніальному”, — прокоментувала кураторка резиденції Таня Родіонова.

Прийом заявок відкрито до 25 травня включно. Взяти участь можуть усі, хто працюють з поезією в різних формах, однак перевага при відборі надаватиметься аплікант(к)ам з міст і регіонів, які найбільше постраждали від війни. Усього на основі заявок і мотиваційних листів буде відібрано 4 учасників/ць на перші два місяці роботи резиденції. Другий набір юуде оголошено у липні.

Що забезпечують організатори:

  • двотижневе проживання у комфортній квартирі в старій частині міста;
  • добові, які включатимуть витрати на доїзд до локації;
  • кураторський супровід в організації події та перебуванні в Кам’янці-Подільському.

Щоб взяти участь у резиденції, заповнюйте заявку за посиланням.

У разі виникнення додаткових запитань можна звернутися за ел. адресою: translatoriumfest@gmail.com.

Читайте також: Поетеса із Сумщини отримала одразу дві нагороди на міжнародному чемпіонаті мистецтв

Організатори: ГО “TRANSLATORIUM”. Проєкт реалізується за підтримки Versopolis і фінансується програмою Європейського Союзу “Креативна Європа”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *