В Україні розробили профорієнтаційне тестування на основі штучного інтелекту

В Україні розробили профорієнтаційне тестування на основі штучного інтелекту

Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти й Асоціацією інноваційної та цифрової освіти створили тести зі штучним інтелектом, які допоможуть безпомилково обирати фах, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційному сайті МОН.

Унікальним інструментом проєкту безкоштовно може скористатися кожен учень і учениця.

“Штучний інтелект — це здатність комп’ютера виконувати ті завдання, які зазвичай потребують людського мислення, вміння навчатися, розпізнавати алгоритми. Саме завдяки цим особливостям тестування допомагає підліткам точно та швидко визначити власну схильність до понад 1 000 професій, дізнатися про нові, актуальні та перспективні види діяльності, а також зрозуміти, наскільки успішним буде вибір обраного фаху у майбутньому. Це дозволяє вже зараз побудувати індивідуальну траєкторію навчання та кар’єри”, – зазначається у повідомленні.

Тестування вже пройшли понад 100 тисяч здобувачів освіти.

“Упродовж останніх місяців у закладах освіти Тернопільської та Волинської областей провели практичні профорієнтаційні тренінги для понад 3 000 учнів і учениць 8-11 класів, а мультимедійний SCORM-курс із вибору професії без гендерних стереотипів завершили понад 7 000 здобувачів освіти”, — розповідає виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Читайте також: Гарвард шукає професора української літератури та культури

Реалізація ініціативи у цих двох областях стала можливою завдяки проєкту “Трамплін до рівності”, що імплементується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення у партнерстві з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та БО “Бітрут Академія” за фінансової підтримки Швеції.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *