1 вересня у полтавській школі №37 почне функціонувати навчальний осередок з дисципліни «Захист України». Це один із чотирьох спеціалізованих просторів у місті, де учні опановуватимуть оновлену програму предмета. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.
«Полтавська думка» пише, що особливістю цього осередку є зосередження на вивченні дронів. Як розповіла 20 березня директорка школи Ірина Пасюра, заняття проводитимуться для школярів із різних навчальних закладів міста відповідно до встановленого графіка.
«Кони були приємно здивовані, коли побачили оснащений кабінет. Це справді важливий напрямок, адже дрони є надзвичайно актуальною темою для сучасного покоління», – зазначила вона.
Простір для навчання облаштували ще у грудні минулого року. На даний момент уже закуплено частину необхідного обладнання, зокрема шоломи, захисне спорядження, аптечки, навчальні макети мін і гранат. Деякі позиції ще залишилося придбати, однак до початку навчального року всі закупівлі планують завершити.
«Фінансування спрямовувалося на придбання навчального обладнання, меблів та інших необхідних ресурсів. Частина коштів, які не були використані у 2024 році, буде спрямована на додаткові закупівлі відповідно до рекомендацій Міністерства», – пояснила керівниця закладу.
Навчальний осередок розташований в оновленому укритті, де також створили окрему кімнату для навчальної зброї.
«Приміщення розраховане на близько 30 учнів, зокрема для старшокласників 10–11, а згодом і 10–12 класів. Всі теми викладатимуться у практичному форматі. Окрім навчання з дронів, будемо також опановувати медицину. Однак кожна школа спеціалізується на певному напрямку. Наприклад, у ліцеї №14 діє тир», – уточнила директорка.
Нагадаємо, що навчальні осередки «Захисту України» розміщені у школах №14, 26, 32 та 37. У кожному з них викладають різні дисципліни: у ліцеї №14 облаштовано тир для стрілецької підготовки, у ліцеї №26 проводять заняття з тактичної медицини, а у ліцеї №32 навчають стройовій підготовці. Водночас у школі №37 акцент зроблено на вивчення робототехніки.
«Осередки повинні відповідати певним критеріям для отримання фінансування. Усі учні громади можуть користуватися цими навчальними базами. Предмет “Захист України” передбачає використання сучасного технічного обладнання, високоякісних навчальних манекенів. Це допоможе школярам із цікавістю освоювати дисципліну та здобувати важливі навички», – розповіла секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.
Загалом на створення таких навчальних просторів було виділено майже 12 мільйонів гривень. При цьому 8,3 мільйона гривень громада отримала з державного бюджету для забезпечення класів необхідним обладнанням.
Залишити відповідь