Руслан Тимофєєв розповів про свій успіх і створення фонду Adventures Lab в інтерв’ю на каналі “Точка G”

Руслан Тимофєєв розповів про свій успіх і створення фонду Adventures Lab в інтерв'ю на каналі "Точка G"

Відомий український підприємець Руслан Тимофєєв дав інтерв’ю “Точка G”. Інвестор розповів про свої поточні досягнення і про те, чого планує досягти в майбутньому. Також підприємець поділився, як створювався венчурний фонд  Adventures Lab, в які стартапи він інвестує та скільки кейсів у портфоліо має.

Детальніше про Руслана Тимофєєва

Руслан Тимофєєв – один з успішних українських інвесторів, який запустив венчурний фонд Adventures Lab та стартап-студію CLUST. Майбутній інвестор народився в Макіївці Донецької області. В 2013 році він закінчив національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого у Харкові, а свій перший успішний проєкт Everad запустив ще у 2012 році. Запущена Русланом Тимофеєвим CPA-мережа Everad досі успішно працює у маркетинговій ніші Health&Beauty, хоча підприємець вийшов з бізнесу в 2019 році.

Серед інших успішних проєктів, в які були зроблені інвестиції, можна виділити мобільний додаток Reface із більш ніж 100 мільйонами установок, соціальну платформу YOPE та аналітичну платформу NattativeBI.

З чого все починалося

Перші успіхи Руслана Тимофєєва починалися не з інвестування. Гроші йому принесло просування груп у соціальній мережі «ВКонтакте». Він разом із друзями створив групу, присвячену здоровому способу життя, просуванням якої зайнявся самостійно. Отримані знання допомогли знайти нових клієнтів, хобі перетворилося на джерело заробітку, яке приносило до 300 доларів на день.

Коли у «ВКонтакті» зникла можливість масового розсилання пропозицій до групи, Руслан Тимофєєв був змушений змінити рід діяльності. Він вирішив вивчити інший бік питання, а саме арбітраж трафіку. Куплений навчальний курс у цьому напрямі практично на 100% складався з води, тому в арбітражі довелося розбиратися самостійно. Як результат – вихід на мережу з офферами Health&Beauty та створення власної CPA-мережі Everad.

Вже в 2017 р. мережа Руслана Тимофєєва успішно вийшла на міжнародний ринок і почала розвиватися в різних гео, у тому числі в Таїланді, Індонезії та деяких країнах Латинської Америки. Успіх компанії залучив інвестора, який спочатку у 2018 році викупив невелику частку в Evera, а потім викупив весь бізнес. Молодий інвестор легко розлучився зі своїм першим великим успіхом, оскільки був упевнений у тому, що йому вдасться досягти ще більших висот в інших нішах бізнесу.

Перші інвестиції та створення венчурного фонду Adventures Lab

Руслан Тимофєєв зізнається, перші інвестиції були не зовсім вдалими і обернулися втратою грошей. Вкладався він у досить різноманітні проєкти, у тому числі у стартапи на кшталт Uber, або в мережу обміну валют. Грошові втрати підштовхнули інвестора на думку, що потрібно повністю змінювати стратегію інвестування, саме тоді й прийшли думки про запуск власного інвестиційного фонду.

Так, у грудні 2019 року з’явився венчурний фонд Adventures Lab. Його Руслан Тимофєєв заснував разом із Андрієм Криворчуком, який у фонді обійняв посаду Managing Partner. Основний напрямок діяльності фонду – це допомогти у запуску стартапів на ранніх стадіях.

Команда професіоналів оцінює стартап та можливі перспективи його розвитку на українському та міжнародному ринку. За кілька років роботи на ринку в різні проєкти було інвестовано понад 15 мільйонів доларів, при цьому багато стартапів виявилися дійсно успішними, наприклад, мобільні програми Reface і Salo, освітня платформа EduDo та стрімінговий сервіс StreamHERO.

Наразі Руслан Тимофєєв також займається керуванням інших проєктів, наприклад, стартап-студії CLUST.

Докладніше про студію CLUST

У своєму новому інтерв’ю Руслан Тимофєєв розповів про те, як настала потреба у створенні власної стартап-студії CLUST. Під час роботи з венчурним фондом прийшло усвідомлення того, що всі інвестиції були зроблені не в ті проєкти, в які планувалося вкладати спочатку. У результаті народилася ідея запустити власну студію зі стартапами – в основному це вузьконішеві проєкти, які стають цілком успішними.

Зараз студія працює за двома напрямками:

  • Якщо є вдала ідея, підшукуються кофаундери з експертністю у конкретній ніші. Простими словами, люди, які зможуть запустити конкретний проєкт;
  • Якщо є цінна ідея, її всебічно оцінюють та визначають, наскільки вона цікава для інвестування.

Один із успішних стартапів CLUST – це смартосховища для українських навчальних закладів. Такі простори покликані допомогти українським студентам здобувати якісну освіту офлайн навіть в умовах війни. При цьому укриття будуть актуальними й після війни – на основі них запрацює повноцінний творчий простір для студентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *