Обираємо гідромотор правильно: рекомендації спеціалістів «Гідромаркет»

Обираємо гідромотор правильно: рекомендації спеціалістів «Гідромаркет»


Гідромотор – один з різновидів гідравлічного приводу. Тут енергія рідинного потоку трансформується в крутний момент, який і буде передаватися на привід тим або іншим виконавчим механізмам, тим самим приводячи їх в дію. Залежно від конструкції системи він може бути односпрямованим і двоспрямованим, тобто реверсивним або не реверсивним. Сучасні виробники випускають величезну різноманітність моделей та модифікації гідромоторів під будь-які робочі умови, що дозволяє кожному покупцеві вибирати ті рішення, які будуть найефективнішими саме в майбутніх робочих умовах. Щоб переконатися в цьому, досить просто прийти в каталог гідромоторів компанії «Hydromarket». Впевнені, що ви знайдете найкраще для себе рішення як за функціональністю, так і за ціною. 

Особливості роботи гідравлічного мотору

Стабільна, надійна і довговічна служба гідромонітора багато в чому забезпечується його простим, але разом з тим надійним конструктивним рішенням. Незалежно від своєї конструкції, технічних характеристики, у своїй більшості дані агрегати складаються з наступних елементів: 

  • Лінії підведення та відведення робочого середовища. Це свого роду транспортні вузли через які рідке середовище і подається до робочої камери, а також відводиться з неї після здійснення робочого циклу. 
  • Робоча камера. Це внутрішній простір гідромотора, який формується його внутрішніми стінками та зовнішньою поверхнею робочих елементів. Саме сюди під високим тиском надходитиме масло, розширюватиметься і вже дали буде відводитися в гідробак.
  • Робочий елемент. Тут можливо кілька варіантів. Все залежить від безпосередньої конструкції гідромотора. Зокрема, це можуть бути шестірні, ротори, поршні, пластини. Саме вони і передають олію з лінії подачі на лінію відведення. У результаті і буде формуватися крутний момент, що передається на вихідний вал. Залежно від цього параметра виділяють шестерні, героторні, аксіально-поршневі, радіально-поршневі, пластинчасті гідромотори.
  • Конструктивне рішення агрегатів безпосередньо впливає на їх технічні характеристики. Тому, при виборі відповідної моделі під майбутні роботи важливо звернути увагу безпосередньо на тип агрегату, а також ряд супутніх експлуатаційних параметрів.

Ключові технічні параметри гідромоторів

Обираючи гідравлічні мотори під майбутні робочі умови, необхідно звернути особливу увагу саме на технічні характеристики. Мало того, що вони безпосередньо впливають на експлуатаційні можливості даного агрегату, так ще й від них напряму залежить його вартість.
До основних параметрів, які необхідно враховувати в процесі вибору гідравлічного мотора відносять:

  • Робочий тиск. Він формується внаслідок опору робочого потоку. Тобто чим вище виявиться опір, тим більш високим у результаті буде й тиск.
  • Швидкість обертання валу. Прямо пов’язана з вхідним тиском робочого середовища, а також об’ємом камери агрегату.
  • Обертаючий момент. Це і є те зусилля, яке формуватиметься на вихідному валу і передаватиметься виконавчим механізмом на привід. Даний параметр – це похідна від тиску та внутрішнього об’єму камери. 
  • Робочий об’єм камери. Безпосередньо залежить від кількості робочої рідини, яка витіснятиметься з внутрішнього простору агрегату за один оборот валу. Безпосередньо пов’язаний із потужністю гідромотора. 
  • Потужність. Цей параметр залежить від кількості робочого середовища, робочого тиску.

Додаткова рекомендація: вам необхідно підібрати таку модель, яка за своєю потужністю та іншими робочими параметрами в середньому на 15-20% буде вищою, ніж того вимагають майбутні умови. Забезпечувати надмірно високий запас немає сенсу, тому що в цьому випадку ви переплатите, причому чималу суму грошей. Також недоцільно купувати агрегат, наприклад, максимальним тиском 20 МПа для системи, яка саме ці 20 МПа і вимагає. В принципі такий гідромотор працюватиме, але за своїх граничних можливостей, що в результаті призведе до скорочення його терміну служби.

Щоб не помилитися в процесі вибору ви повинні розуміти, в яких умовах буде працювати ваше обладнання, які вимоги щодо продуктивності і потужності до нього пред’являються, якою має бути величина крутного і пускового моменту, робоча температура, а також знати ряд інших параметрів. Якщо в цьому процесі виникнуть складності, якщо будуть потрібні професійні консультації та допомога у виборі, зверніться до менеджерів компанії «Гідромаркет».

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *