Мистецтво без меж: художник Ігор Кухарський про діяльність у сфері живопису

,
Мистецтво без меж: художник Ігор Кухарський про діяльність у сфері живопису


Презентація власних картин на висоті 11 тисяч метрів на борту української «Мрії», оздоблення інтер’єрів палаців та соборів, малювання анімалістики та архітектури європейських міст минулих століть… Багатогранність творчості Ігора Кухарського – художника зі Львова – не може не вразити!

Журналісти Успіх in UA поспілкувалися із митцем, щоб детальніше дізнатися про всі аспекти його діяльності.

Вітаю, Ігоре! Розкажіть, будь ласка, із чого починався Ваш творчий шлях?

Багато малював із дитинства. Навіть на уроках математики. Думаю, архітектура старого Львова, де я виріс, екскурсії музеями та галереями, які часто відвідував із батьком, значно вплинули на моє естетичне сприйняття.

Крім того, попри звичні ігри та пригоди, ми із друзями любили заходити до майстерні нашого старшого товариша, який малював на полотнах та готувався вступати до Академії мистецтв. Там завжди була особлива містична атмосфера. Черепи на полицях, скульптури, драперії, натюрморти, каталоги із роботами старих майстрів, запах фарби. Тож мені захотілось спробувати і себе в цій професії. Із другої спроби вступив до коледжу Івана Труша, де навчався на відділах графіки та реставрації. Потім закінчив Львівську Національну Академію Мистецтв за спеціальністю дизайн виробів із дерева.

У яких техніках працюєте?

Професія художника дуже цікава і багатогранна. Я проєктував і виготовляв дерев’яні іграшки та елементи дизайну інтер’єрів, займався реставрацією картин та зовнішньою рекламою, маю досвід роботи із керамікою та скульптурою. Але найбільше я працюю в галузі станкового та монументального живопису.

На полотнах пишу олійними фарбами за допомогою мастихіна (спеціального шпателя, без використання пензлів). Техніка дуже експресивна, рельєфна. Так досягаю у картинах особливої виразності.

Звідки черпаєте ідеї для нових робіт?

Здебільшого мене знають за міськими пейзажам. Досліджуючи історію, архітектуру, побут минулих століть, я часто переношу глядачів в іншу епоху. Так у них з’являється можливість подорожувати містами України та Європи ХVIII – XIX століть.

Надихаюся подорожами (ми з сім’єю відвідали десятки країн), літературою, музикою, ретрофотографією, кінофільмами.  

Також люблю малювати анімалістику, етно, яхти. Постійно відкриваю для себе нові теми.

Де можна ознайомитися із Вашими роботами?

Я співпрацюю із кількома галереями у Львові та Києві. Вони експонують мої роботи.

Брав участь у багатьох виставках в Україні та за кордоном. Декілька моїх картин піднімались на висоту 11 тисяч метрів на борту нашої «Мрії» в рамках проєкту «Авіарт 2012».

Із початку пандемії та повномасштабної війни переважно представляю свої роботи в онлайн-галереях та соцмережах. Так поціновувачі можуть зв’язатись зі мною, придбати або замовити картину. Багато моїх робіт продавалися на благочинних аукціонах в підтримку ЗСУ та осіб, постраждалих від бойових дій.

Читайте також: «Балдію від процесу»: Віталій Медвідь про створення малюнків у техніці dotwork та допомогу ЗСУ

Розкажіть про свою діяльність в Об’єднанні іконописців.

Схоже на гру в оркестрі. Все підпорядковано спільній ідеї. Наше об’єднання OBRAZ згуртувало до двох десятків художників, котрі працюють у різних техніках та жанрах: настінному живописі, написанні ікон, скульптурі, реставрації, вітражі. Це дає можливість створювати внутрішній сакральний простір, поєднувати архітектурні форми, елементи декору, символи та сюжети Святого Письма. Ми переосмислюємо та актуалізуємо традиції храмового мистецтва, маємо досвід оздоблення понад сорока монументальних соборів як в Україні, так і за кордоном. Такі масштабні проєкти вимагають місяців підготовки, а виконання розписів може тривати кілька років.

Крім того, ми оздоблювали інтер’єри палацу та приватних резиденцій. Готелі, ресторани, офіси, квартири оформлюємо переважно у сучасних стилях.

Що б Ви порадили художникам-початківцям?

Найважливіше – бачити красу навколишнього світу, любити справу, якою займаєшся, постійно розвиватис, реалізовувати таланти, якими наділив тебе Творець.

Дякую за цікаву розмову, Ігоре! Успіхів Вам!

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


3 відповіді до “Мистецтво без меж: художник Ігор Кухарський про діяльність у сфері живопису”

 1. Аватар Роман Гарницьки
  Роман Гарницьки

  Дуже цікаво! Вы майстер з великої літери. Хай Вам щастить у всьому.

  1. Аватар Ігор Кухарський
   Ігор Кухарський

   Щиро дякую.!

 2. Аватар Ріма Гарницьки
  Ріма Гарницьки

  Не знаю чому, але замість Ріма з’явилося Роман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *