Як знайти ідеального бізнес-партнера для стартапу: розповідає співзасновник Adventures Lab Руслан Дроздов

Як знайти ідеального бізнес-партнера для стартапу: розповідає співзасновник Adventures Lab Руслан Дроздов


Соло чи з партнером? Це питання постає перед кожним, хто запускає стартап. Знайти однодумця — значить збільшити шанси на успіх, але невдалий вибір може призвести до краху.

Інвестор Руслан Дроздов переконаний, що успіх — у довірі. Він  розповів, як обрати людину для співпраці й на що звернути увагу при укладанні ділової угоди.

Дроздов Руслан Євгенійович — партнер венчурного фонду Adventures Lab і венчур-білдера CLUST.

Чому варто починати бізнес з партнером?

Руслан Дроздов розповів, що у CLUST і Adventures Lab надають перевагу проєктам з декількома кофаундерами — чому? По-перше, для успішного бізнесу потрібні знання й навички з різних сфер. Наприклад, один із засновників може мати експертизу в маркетингу, інший — в розробці, а  третій — відповідати за фінанси. Таке поєднання експертизи значно підвищує  шанси на успіх.

По-друге, форс-мажори в IT — це реальність, а у непередбачуваних  обставинах краще працює партнерство. Разом ви швидше й ефективніше реагуватимете на виклики й виконуватимете OKR.

Хто може стати кофаундером?

  • Серед друзів. Довіра — основа будь-якого партнерства, а друзі та колишні колеги — люди, яких ви знаєте найкраще. Оскільки ви вже знаєте про їхні сильні й слабкі сторони, цінності та принципи, вони часто стають ідеальними бізнес-партнерами.
  • Через нетворкінг. Руслан  Дроздов радить не обмежуватись своїм колом спілкування: розширюйте свою мережу контактів через Facebook, LinkedIn і платформи для пошуку кофаундерів.
  • На івентах. Бізнесконференції та саміти — це не лише можливість послухати доповіді, а й чудовий майданчик для нетворкінгу. Наприклад, ви плануєте запустити стартап у галузі EcoTech і йдете на конференцію, присвячену sustainable energy, де знайомитесь з досвідченим інженером. Ваші інтереси збігаються, і ви вирішуєте об’єднати зусилля для нового проєкту.

Про що треба домовитись перед запуском бізнесу?

  • Очікування від бізнесу. Щоб уникнути  конфліктів у майбутньому, важливо заздалегідь обговорити, скільки ресурсів може залучити кожен з учасників. Руслан Дроздов радить розподілити ролі й  зони відповідальності: наприклад, ви берете на себе роль CEO, а партнер працює пасивним інвестором. Також Руслан Дроздов радить працювати з кофаундером з іншими скілами, ніж у вас, адже ідеальний партнер — це той, хто доповнює ваші сильні сторони, а не конкурує з вами.
  • Фінанси. Довіра між партнерами неможлива без прозорості щодо доходів. Обговоріть всі фінансові питання до того, як ви почнете спільний бізнес — зокрема, як розподілятиметься  прибуток і умови щодо виплати зарплати. За потреби, Руслан Дроздов рекомендує проконсультуватися з юристом.
  • Комунікація. Не всі партнери можуть присвячувати бізнесу весь свій час. Якщо ваш кофаундер працює за наймом, домовитеся про регулярні зустрічі — наприклад, раз на тиждень, щоб обговорити важливі питання. Також проговоріть, як ви будете контактувати в разі невідкладних ситуацій.

Отже, Руслан Дроздов відмічає: знайти надійного партнера — це вже пів справи, а злагоджена робота команди — це запорука, що ваша ідея буде реалізована і принесе успіх.

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *