Вчений назвав ім’я найбагатшої людини за всю історію України

Вчений назвав ім'я найбагатшої людини за всю історію України


Історик Олександр Алфьоров розповів, кого вважають найбагатшим українцем за всю нашу історію, пише Успіх in UA.

Зокрема, про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

Так, за словами фахівця, найбільші статки мав князь Костянтин-Василь Острозький.

“Сам Костянтин-Василь жив у 1526-1608 році. Він був володарем 80 міст, 40 замків, 2760 сіл. Річний дохід князя становив 19 мільйонів злотих. Тобто понад 50 тонн золота щорічно. Він був власником половини Волинського воєводства”, – говорить Алфьоров.

Втім, багато грошей князь витрачав на освіту, науку та підтримку української культури.

Часи правління Острозького відзначились великим піднесенням української культури. Це було зумовлено намаганням князя зробити свою резиденцію центром культурного опору католицькій та унійній експансії, повідомляє rbc.ua.

В Острозі утворився гурток (академія) слов’янських та грецьких учених, публіцистів теологів та богословів, до якого входили найсвітліші уми того часу. Саме завдяки князю в Острозі зібрали велику бібліотеку, у який були грецькі та західноєвропейські богословські книги, передруки античних творів, словники, космографії, граматики та інше.

Читайте також: У мережі показали, як виглядали б відомі історичні постаті у наш час

Також князь є засновником першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів – Острозької академії. А ще за сприяння Костянтина-Василя в острозькій друкарні вийшло понад 20 видань, в тому числі перший повний текст Біблії слов’янською мовою 1580 року.

Крім капіталовкладень у розвиток освіти, Острозький також допомагав у відбудові історичних пам’яток. За його діяльність історик Михайло Грушевський назвав Острозького “першим національним відродженням України”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *