Підприємці із Житомира Микола Кирилович, Сергій Сєрих і Артем Лисюк налагодили виробництво портативних електрозарядних станцій для український військових, пише Успіх in UA.
“Це електрозарядна станція ZTX Power. Вона дозволяє автономно забезпечувати живлення зв’язку, передачу даних: заряджання телефонів, планшетів, “Starlink” та інших необхідних пристроїв, які не можуть бути підключені до мережі на передовій”, – говорить Микола Кирилович.
Микола розповідає, що до виробництва долучились волонтери та житомирські підприємці. Одні з них виготовляють металеві корпуси, інші шиють сумки. Комплектуючі замовляють на іноземних сайтах. На зборку однієї електрозарядної станції йде близько тижня.
“Ці станції мають потужність 1,2 кВт, важать 13,5 кілограмів і основний момент, це зарядка за 3,5 години. Вартість такої станції коливається від 19 до 21 тисяч гривень. На сьогодні ми вже виготовили 38 таких портативних електрозарядних станцій”, – пояснює Микола Кирилович.
Підприємці, окрім портативних електростанцій, також виготовляють для військових прилади нічного бачення, повідомляє suspilne.media.
“Ми займаємося збірками на запити наших хлопців, приладів нічного бачення. Одна з таких систем включає “ледовський” прожектор, який ми розміщуємо на цивільні машини, пікапи та мікроавтобуси, щоб забезпечити їх пересування вночі без використання фар”, – говорить Сергій Сєрих.
За словами Миколи Кириловича, сьогодні у військових є потреба в автономних пунктах спостереження.
“Ми назвали його “Око Саурона”, цю назву підказали діти. Спочатку ми розглядали варіант назви “Всевидяче око”. Цей прилад є складовою частиною автономного спостереження і складається з камери та триноги висотою шість метрів, а також блока живлення. За допомогою Ока Саурона можна здійснювати спостереження на відстані до 10 кілометрів від пункту спостереження. Це дозволяє контролювати периметр, виявляти рухи противника, і при цьому зберегти життя, адже люди знаходяться віддалено”, – ділиться Микола Кирилович.




Читайте також: На Київщині провели випробування бойового каяка, оснащеного гранатометом
Портативні пристрої спочатку підприємці виготовляли за власні кошти, закупивши необхідне обладнання. Проте, пізніше вони почали співпрацювати з благодійними фондами для залучення додаткових ресурсів.
“Першу велику частину коштів ми внесли свої, придбавши необхідне обладнання. На сьогоднішній день ми також отримуємо донати та співпрацюємо з волонтерськими фондами, щоб забезпечити фінансування та підтримку нашої діяльності”, – говорить Микола Кирилович.
Для зручності прийому донатів, підприємці створили сторінку у соціальних мережах та відкрили рахунок в одному із банків.
Залишити відповідь