У Тернополі створили генератор, який працює на біовідходах

,
У Тернополі створили генератор, який працює на біовідходах


Науковці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка створили унікальний генератор на біовідходах, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційному сайті навчального закладу.

Потужність таких генераторів – 2000, 3000 та 6000 кВт. Обладнання працює автоматично. Вартість одного такого генератора варіюється в межах 3-4 млн грн. У свою чергу, генератор-утилізатор на 1 МВт коштує приблизно 1,5 млн грн. Термін окупності становить орієнтовно 3 місяці.

У Тернополі створили генератор, який працює на біовідходах

Читайте також: У Сумах з’явилася унікальна ДНК-лабораторія

На сьогодні такі генератори забезпечують підприємства тепловою енергією.

У Тернополі створили генератор, який працює на біовідходах

“Автоматичний вантажник бере тонну біовідходів і закидає у великий бункер. Потім ці відходи базуються в оперативний бункер. Звідти регульований електроприлад за командою мікропроцесора подає команду на закидання біомаси в топку. Там стоїть вентилятор, що вдуває біомаси і при температурі 400 градусів Цельсія вони починають горіти як природній газ. Починається процес газифікації біовідходів шляхом струменевого випарного горіння. Температура в топці під час горіння 1500 градусів. Прилади автоматично рахують температуру, що має бути на виході, а також вологість навколишнього середовища. Продукти згоряння попадають в теплообмінник і ми сушимо зерно теплим повітрям. А якщо б це блакитне паливо, то під час сушіння на зерні залишалися токсини”, – розповідає науковець з інженерно-педагогічного факультету ТНПУ Валерій Федорейко.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *