Науковці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка створили унікальний генератор на біовідходах, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційному сайті навчального закладу.
Потужність таких генераторів – 2000, 3000 та 6000 кВт. Обладнання працює автоматично. Вартість одного такого генератора варіюється в межах 3-4 млн грн. У свою чергу, генератор-утилізатор на 1 МВт коштує приблизно 1,5 млн грн. Термін окупності становить орієнтовно 3 місяці.

Читайте також: У Сумах з’явилася унікальна ДНК-лабораторія
На сьогодні такі генератори забезпечують підприємства тепловою енергією.

“Автоматичний вантажник бере тонну біовідходів і закидає у великий бункер. Потім ці відходи базуються в оперативний бункер. Звідти регульований електроприлад за командою мікропроцесора подає команду на закидання біомаси в топку. Там стоїть вентилятор, що вдуває біомаси і при температурі 400 градусів Цельсія вони починають горіти як природній газ. Починається процес газифікації біовідходів шляхом струменевого випарного горіння. Температура в топці під час горіння 1500 градусів. Прилади автоматично рахують температуру, що має бути на виході, а також вологість навколишнього середовища. Продукти згоряння попадають в теплообмінник і ми сушимо зерно теплим повітрям. А якщо б це блакитне паливо, то під час сушіння на зерні залишалися токсини”, – розповідає науковець з інженерно-педагогічного факультету ТНПУ Валерій Федорейко.
Залишити відповідь