У Києві відкрилась виставка творів, вцілілих після влучання російської ракети

У Києві відкрилась виставка творів, вцілілих після влучання російської ракети


У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду відкривається мистецький проєкт “Вціліле” – виставка та перформативний показ, присвячений мистецьким роботам, що вціліли після влучання російської ракети у Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука 25 березня 2024 року, пише Успіх in UA.

Подія розпочнеться 6 вересня о 16:00.

“Сторіччями росія знищувала українських митців: вбивала, репресувала, забороняла їм творити, руйнувала чи привласнювала собі їх роботи. І зараз, майже так само, як і сторіччя тому, українське мистецтво нищиться внаслідок ворожих дій з боку росії. Сотні вбитих митців, тисячі знищених творів, десятки тисяч нестворених проєктів… Але українці звикли творити всупереч усьому – попри репресії та цензуру, попри щоденні обстріли наших міст, ми створюємо неймовірні речі, що лише підкреслюють нашу силу і культурну ідентичність”, – говорить про виставку її ініціатор Євген Нищук, генеральний директор театру імені Івана Франка. 

На виставці представлені вцілілі експонати, створені студентами академії – живописні роботи, монументальні та декоративно-прикладні твори. А також документальні кадри, що засвідчують злочинні дії росії, спрямовані проти українського народу. Окрім цього, глядачі зможуть побачити короткометражний фільм, присвячений цим драматичним подіям.

“Ми дали проєкту символічну назву “Вціліле”: вціліле після ракетного удару, вціліле після загибелі тисяч українських митців, вціліле після 370 років неперервної війни. І оце “Вціліле” – лише одна піщинка на неозорому березі нашої екзистенції. А у її контексті неймовірно важливо зберегти і артефакт досвідченого Майстра, і школярські шкіци студентів-початківців, що стануть Майстрами завтра. Ми так і не змогли запропонувати Вашій увазі повноту того, що створюється Академією, бо у завалених підвалах і досі ще головна частина наших творів. Але найголовніше, щоби вціліла наша пам’ять і совість. І в цьому з нами завше ті,  хто дивиться на нас  із Вічності. Мусимо перемогти і передати вціліле далі”, – каже Тарас Жирко режисер та куратор виставки.

Ректорка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука розповіла, що внаслідок російського обстрілу було зруйновано мистецький фонд дипломних робіт випускників, що збиралися впродовж 80 років. Більшість робіт досі залишається під завалами архіву. 

Читайте також: У США відкрилася виставка понівечених українських храмів

“Представлені в експозиції твори належали до золотого фонду дипломних робіт, деякі з них зберігалися у фондах кафедри монументального і станкового живопису. Ці понівечені та пошматовані твори – ще одне свідчення культурного геноциду українців з боку росії. Адже і сто років тому паростки бойчуківського древа були спиляні радянською тоталітарною системою, яка фізично знищила і духовного лідера унікальної школи українського монументального мистецтва Михайла Бойчука, і художників-однодумців, які входили до його найближчого кола”, – зазначила Олена Осадча, ректорка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Виставка “Вціліле” представлена у холі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та діятиме до 30 вересня.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *