У Києві створили графіті на честь загиблого воїна Олександра (Моряка) Задорожного, пише Успіх in UA.
Про це нашим журналістам розповіла керівниця проєкту Євгенія Фуллен.
Олександр загинув 14 березня цього року.
“Ми були такими щасливими разом. Проте щастя тривало рівно на два тижні, а потім прийшла повномасштабна війна і окупація. Вони зустріли «руський мір» в рідній Новій Каховці і одразу почали організовувати та приймати участь в мітингах проти загарбників. Ми їм «окупанти геть», а вони в асфальт стріляють, щоб відігнати народ. А ще з верхніх поверхів окупованої міської ради скидали в натовп світло-шумові гранати. Воно оглушає. Виїдає очі. Пече всередині. Люди розбігаються. Задихаються. Потім Олександр був партизаном на окупованій території. Виїхали з окупації через два місяці. Вже ходили розмови про референдум, про рублі в обороті, про русняві паспорти. Їм в тому суспільстві місця вже не було. Всі, хто хотіли і могли – виїжджали. Останнім часом, чоловік був дуже втомленим. Я приїздила до нього в Харків на день. Я лишалась з ним в Краматорську на декілька днів. Я намагалась розрадити його і забрати його втому. Наповнити його силами і дати йому відчути себе живим. Але знову таки. Ці втомлені від війни очі… Був відданий присязі на вірність українському народові та загинув на бойовому завданні, захищаючи суверенітет і незалежність України під Харковом 14 березня 2024”, – розповідає дружина загиблого воїна Марія.
Жінка просить підписати петицію, щоб Олександру присвоїли посмертно звання Героя України. Зробити це можна за посиланням.
“Подібні мурали – це вшанування пам’яті та прояв поваги. Ми живемо в воюючій країні, де кожного дня відбувається трагедія… ці люди виборюють нашу свободу найвищою ціною – своїм життям. Тому це має за собою не тільки вшанування пам’яті, а й історія нашого сьогодення…”, – зауважує керівниця проєкту Євгенія Фуллен.
Читайте також: У Києві створили мурал, присвячений Степану Бандері
Автором нового муралу виступив Самий Кучерявий.
‘Я вважаю, що за допомогою муралів можна закарбувати наших героїв теперішнього часу в історії. Нагадати суспільству, що герої не там, десь в минулому, вони тут, боронять нас. Суспільство не має забувати, завдяки чому може спокійно спати”.- додав він.
Залишити відповідь