Поетичну збірку, що єднає Схід і Захід, презентували в одній із київських бібліотек

Поетичну збірку, що єднає Схід і Захід, презентували в одній із київських бібліотек

Поезії авторки із Буковини Олени Рєпіної та ілюстрації художниці із Харківщини Тетяни Даниленко об’єднані однією обкладинкою книжки  із промовистою назвою “Жити далі”, пише Успіх in UA.

Одразу після виходу збірку було відзначено Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Григорія Сковороди “Сад божественних пісень” Міжнародної літературно-мистецької Академії України. 

Історія знайомства та творчої дружби обох мисткинь є прикладом того, як творчість сприяє  відновленню ментального здоров’я. Тетяна Даниленко евакуювалася до Буковини, переживши 61 день під ворожими обстрілами у підвалі в рідному містечку Старий Салатів Харківської області. Геть змучена жахіттями війни вона й не думала, що колись знову повернеться до фарб і пензля. Зустріч із поетесою Оленою Рєпіною відбулася на проєкті “Сади Єднання”. Поезія пані Олени торкнулася душі і викликала бажання познайомитися ближче, а щире ставлення буковинців та культурне розмаїття Чернівецької області поступово повернули до життя зранену душу. Результатом стало створення 61 ілюстрації із життєствердним сюжетом, об’єднаних спільною назвою “Листівки з підвалу”. Так художниця пропрацювала свій біль кожного дня, проведеного під обстрілами, і відновила душевну рівновагу. “Листівки з підвалу” склали основу ілюстрацій до збірки віршів “Жити далі”.

Цю історію Олена Рєпіна розповіла учасникам велелюдної презентації, що відбулася днями в Публічній бібліотеці ім.Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи “Свічадо” м.Києва. Оплесками присутні сприйняли той факт, що ще до виходу книжки, поезії зібрали понад 100000 грн донатів для ЗСУ на сторінці поетки у фейсбуці. А збір на авто для армії під час першої презентації книги підтримало Чернівецьке обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта”, додавши левову частку коштів.

Читайте також: У Києві пройде презентація збірки поезії Олени Рєпіної

Присутня на зустрічі переважно молодіжна аудиторія охоче відгукувалася на спільне прочитання віршів-флешмобів, що є у творчому арсеналі авторки. Старше покоління читачів розпитувало поетку про історії написання віршів, про родину та рідну Буковину.

“Такі зустрічі забезпечують внутрішню культурну дипломатію, що робить мешканців різних регіонів України ментально ближчими одне одному і плекає внутрішню єдність країни”,  – зазначили організатори – літератор, письменник і видавець Ярослав Карпець та директорка бібліотеки Олена Зубар.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *