На Вінничині науковці досліджують рідкісних кажанів (фото)

,
На Вінничині науковці досліджують рідкісних кажанів (фото)

На Вінничині фахівці Національного парку “Кармелюкове Поділля” досліджують стан популяції кажанів, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці парку у Facebook.

За словами науковців, видове різноманіття цих тварин є індикатором стану довкілля.

“Необхідність проведення комплексних екологічних досліджень потребує з’ясування змін, що відбулися в у складі хіроптерофауни в останні десятиліття та сучасну оцінку стану популяції кажанів. Кажани є невід’ємним елементом природних угруповань та однією з найуразливіших тварин загалом. Фауна України нараховує 28 видів кажанів. Всі види фауни кажанів України охороняються низкою міжнародних угод, що були ратифіковані Україною, а також Червоною Книгою України та Законом України про тваринний світ”, – зазначається у пості.

Читайте також: Київський зоопарк показав фільм про життя тварин у перший день повномасштабного вторгнення рф (дивитися тут)

Наразі фахівці проводять моніторинг та оцінку кількості популяції кажанів. Так, нещодавно їм вдалося виявити рукокрилого типу Кажан пізній. Науковці говорять, що ця тварина має вразливий природоохоронний статус.

“Загалом кількість кажанів в Україні за останні 50 років зменшилася більш ніж у 100 разів. Вони гинуть від пестицидів, їх виганяють із горищ та печер – такі факти оприлюднюють екологи. У той же час користь від кажанів – просто неймовірна: за добу одна їхня колонія знищує 130 кілограмів шкідливих комах, і зупиняє навалу будь-яких сільськогосподарських шкідників. Саме кажани здатні допомогти сільському господарству України обходитися без пестицидів, підняти врожаї та достойно вийти із кризи (вважає голова Українського посту з охорони кажанів НАН України Олена Годлевська)”, – зауважують фахівці.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *