У селі Слобода-Бушанська на Вінниччині будівельники зводять екобудинок для вимушених переселенців, пише Успіх in UA.
Робота розпочалася ще в листопаді минулого року. Будинок буде двоповерховим, його загальна площа складе 442 м². Наразі фахівці майструють дерев’яний каркас під черепицю.
“Вона пробиває мембрану, щоб був ровітряний зв’язок між мембраною і стропою, це для того аби був кондинсат, тобто коли повітря нагрівається щоб була волога”, – говорить будівельник Олег.
За словами фахівця, стіни такого будинку роблять не із блока чи цегли, а із солом’яних панелей.
“Принцип той же, але наповнення інше. Немає ніякої складності, лише різниця у тому, що панельні легші, а ці важчі. Вони із заводу приходять наповненими”, – зауважує Олег.
Поруч із будинком будуть знаходитися автономна каналізація, сад та дитячий простір.
“По переметру він буде глиною обкладений чи шпакльовкою зверху буде черепиця. І з тої сторони буде шість душевих, три чоловічі, три жіночі, шість туалетів на другому поверсі будуть кімнати для життя”, – розповідає представник фірми замовника робіт Віталій Власенко.
Директорка ГО “Бушанська Толока” Євгенія Качуренко, яка є ініціаторкою створення екобудинку, зазначає, що в перпективі сюди заселять жінок з дітьми, які вимушено покинули свій дім. Після Перемоги тут запрацює реабілітаційний та освітньо-культурний простір, повідомляє suspilne.media.




Читайте також: У Вінниці створили будинки-“лего”, які збирають за три доби (фото)
Зводять екобудинок у партнерстві з проєктом “Зелена дорога екопоселень”. Гроші на будівництво надали мешканці європейських країн та іноземні компанії.
Загальна вартість екобудинку — 250 тис. євро. 147 тис. євро вдалося зібрати під час презентації проєкту у Європі.
“Ми зараз на порозі розробки наступного проєкту для того, аби зібрати кошти на оздоблення будинку, меблювання, працюємо із приватними донорами і корпораціями, аби отримати вікна чи двері”, – додає Євгенія Качуренко.
Залишити відповідь