На Вінничині будують екобудинок для переселенців (фото, відео)

На Вінничині будують екобудинок для переселенців (фото, відео)

У селі Слобода-Бушанська на Вінниччині будівельники зводять екобудинок для вимушених переселенців, пише Успіх in UA.

Робота розпочалася ще в листопаді минулого року. Будинок буде двоповерховим, його загальна площа складе 442 м². Наразі фахівці майструють дерев’яний каркас під черепицю.

“Вона пробиває мембрану, щоб був ровітряний зв’язок між мембраною і стропою, це для того аби був кондинсат, тобто коли повітря нагрівається щоб була волога”, – говорить будівельник Олег.

За словами фахівця, стіни такого будинку роблять не із блока чи цегли, а із солом’яних панелей.

“Принцип той же, але наповнення інше. Немає ніякої складності, лише різниця у тому, що панельні легші, а ці важчі. Вони із заводу приходять наповненими”, – зауважує Олег.

Поруч із будинком будуть знаходитися автономна каналізація, сад та дитячий простір.

“По переметру він буде глиною обкладений чи шпакльовкою зверху буде черепиця. І з тої сторони буде шість душевих, три чоловічі, три жіночі, шість туалетів на другому поверсі будуть кімнати для життя”, – розповідає представник фірми замовника робіт Віталій Власенко.

Директорка ГО “Бушанська Толока” Євгенія Качуренко, яка є ініціаторкою створення екобудинку, зазначає, що в перпективі сюди заселять жінок з дітьми, які вимушено покинули свій дім. Після Перемоги тут запрацює реабілітаційний та освітньо-культурний простір, повідомляє suspilne.media.

Читайте також: У Вінниці створили будинки-“лего”, які збирають за три доби (фото)

Зводять екобудинок у партнерстві з проєктом “Зелена дорога екопоселень”. Гроші на будівництво надали мешканці європейських країн та іноземні компанії.

Загальна вартість екобудинку — 250 тис. євро. 147 тис. євро вдалося зібрати під час презентації проєкту у Європі.

“Ми зараз на порозі розробки наступного проєкту для того, аби зібрати кошти на оздоблення будинку, меблювання, працюємо із приватними донорами і корпораціями, аби отримати вікна чи двері”, – додає Євгенія Качуренко.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *